Gratis

Receptionist - Clinica MedEuropa Brasov

MedEuropa
4 poziții

Candidatul Ideal

Esti candidatul ideal daca:
  • Esti o persoana comunicativa, energica si zambitoare;
  • Esti o persoana organizata care ii place sa lucreze cu oamenii;
  • Ai cunostinte de baza privind operarea computerului si a aplicatiilor MS Office;
  • Esti orientat(a) catre rezolvarea situatiilor limita și poti sa faci fata situatiilor stresante;
  • Cunosti limba engleza la nivel conversational;
  • Experienta anterioara intr-o receptie de clinica medicala constituie un avantaj dar nu este obligatorie.

Descrierea jobului

- Primirea solicitărilor de programare a serviciilor medicale, telefonic sau personal;
- Oferirea informatiilor despre serviciile companiei;
- Intampinarea pacientilor;
- Inregistrarea datelor pacientilor in programul informatic utilizat de clinica;
- Verificarea documentelor aduse de pacienti la momentul prezentarii in vederea efectuarii serviciului medical;
- Arhivarea documentelor;
- Preluarea apelurilor telefonice;
- Contactarea telefonica a pacientilor

Beneficii:
- pachet salarial motivant
- training la angajare

MedEuropa este o rețea de centre de radioterapie și oncologie medicală având în plan dezvoltarea în România a 10 centre de tratament într-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelată geografic cu nevoile de tratament ale pacienților.
În prezent sunt deschise clinicile MedEuropa din Constanța, București, Oradea, Brașov și Iași.
Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024