Gratis

Receptioner de hotel

IBIS STYLES BUCHAREST ERBAS

Candidatul Ideal

Receptioner de hotel/ Sef tura receptie hotel

Cerinte si cunostiinte pentru angajare:

- Diploma universitara sau calificare profesionala in domeniu;
- Experienta ca receptioner;
- Diploma de bacalaureat;
- Limba Engleza nivel avansat scris, citit si vorbit; Oricare alta limba straina reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea sistemului de management hotelier (Opera);
- Alte cunostinte de operare calculator: Microsoft Excel, Word, Internet, Tars;
- Spirit organizatoric, corectitudine, flexibilitate, putere de decizii si asumare a responsabilitatilor.

Descrierea jobului

- Intampina si primeste oaspetii hotelului si ofera un serviciu amabil si prietenos fiecarui oaspete;
-Efectueaza in mod adecvat cazarea ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄fiecarui oaspete, asigurandu-se de completarea exacta si completa a fisei de cazare;
-Aloca pentru oaspeti camere daca este necesar;
-Inmaneaza cheia camerei in concordanta cu procedurile de Securitate;
-Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale;
- Verifica ca toate tarifele speciale sa fie autorizate de persoana competenta;
- Promoveze hotelul si mentine o atmosfera de ajutor si intelegere reciproca intre angajatii din echipa;

Beneficii:
-Tichete de masa;
-Asigurare medicala privata;
-Bonus de performanta;
-Prima de sarbatori;
-Traininguri de specialitate;
-Posibilitati de dezvoltare profesionala;

# Pentru a aplica, trimiteti CV-ul pe e-mail: HB2N5-GM@accor.com in atentia dnei Elena Dumitrescu (M: 0723 858 155)
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024