Gratis

Receptioner/a Hotel 3* Piata Romana

SC EUNITED TOUR S.R.L.

Candidatul Ideal

​Dacă îți dorești să urmezi o carieră în domeniul ospitalității trebuie să știi că echipa unui hotel boutique de 23 de camere din zona Piața Romană își caută coleg/ă recepționer/ă.

Viitorului nostru coleg trebuie:
  • Să îi placă relaționarea cu oamenii;
  • Să aibă atenție distributivă și să fie organizat/ă;
  • Să aibă aptitudini de comunicare;
  • Să cunoască limba engleză.

Descrierea jobului

Colegul nostru de la recepție va avea următoarele atribuții:
  • Întâmpină și primește oaspeții hotelului asigurându-se de corectitudinea informațiilor în ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄completarea fișei de cazare a oaspeților, într-o manieră amabilă și ospitalieră;
  • Verifică lista de sosiri și urmărește cerințele speciale fiecărei rezervări și realizează in mod adecvat cazarea și decazarea fiecărui oaspete;
  • Înmânează cheia camerei în concordanță cu procedurile de securitate;
  • Postează în sistemul de serviciile și produsele achiziționate și emite oaspeților factura aferentă plații făcute;
  • Colaborează cu celalți colegi din receptie și de la celalte departamente cum ar fi departamentele de curățenie sau bucătărie;
  • Informează oaspeții referitor la serviciile oferite de hotel dar răspunde și la diferitele curiozități ale acestora despre împrejurimi.

Se lucrează în ture de 12 ore într-un mediu plăcut și prietenos.
Acceptam si studenti fara experienta dar dornici sa invete si sa lucreze in domeniul ospitalier.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024