Gratis

Profesor limba engleza

ENGLISH JOURNEY SRL

Candidatul Ideal

Persoană entuziastă, să-i placă să lucreze cu copiii, pasionată de meserie, să existe interes față de metodele moderne de predare (va avea la dispoziție o multitudine de materiale didactice ce pot fi folosite pe parcursul orelor). Experiența reprezintă un avantaj, dar nu este absolut necesară (oferim training).

Este un job ideal pentru cei care își doresc să-și facă meseria într-un cadru/ mediu relaxant și profesionist (se lucrează cu grupe restrânse de elevi).

Descrierea jobului

Predarea limbii engleze copiilor și adolescenților.
Pregătirea orelor (se oferă training și numeroase materiale ce pot fi folosite pe parcursul ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈orei - jocuri, flashcarduri, laptop, imprimantă, postere, culegeri, etc).
Pregătirea elevilor pentru susținerea examenelor Cambridge - îmbinând, în acest proces, rigurozitatea pregătirii cu activitățile amuzante și relaxante pentru a ajunge în mod natural la rezultatele scontate.

Oferim:
- Training (inițial și pe parcursul anului școlar)
- Pachet salarial atractiv
- Prime acordate de sărbători
- Mediu de lucru plăcut și profesionist
- Decontăm transportul

English Journey este un centru de limbi străine înființat în 2017 în Branești (llfov) care pregătește copiii pentru susținerea examenelor Cambridge. Ne mândrim cu rezultate foarte bune la examene și cu o atmosferă plăcută și prietenească la centru, elevii fiind extrem de entuziaști și doritori să învețe. Îmbinăm rigurozitatea programei (pentru examene) cu metoda de lucru comunicativă, folosind diferite jocuri și materiale pentru a ne atinge ținta propusă.
Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 19 Iun. 2024