Gratis

Profesor limba engleza, copii (full sau part-time)

INTERNATIONAL HOUSE - Die Deutsche Akademie
4 poziții

Candidatul Ideal

English Kids Academy, singura organizaţie educaţională din România care aplică Programul RULER (de la Yale University, SUA) pentru dezvoltarea inteligenţei emoţionale în comunităţile şcolare, cauta noi colegi pentru predarea limbii engleze!
Ne adresăm persoanelor cu experiență în predarea limbii engleze, pasionate de lucrul cu copii, interesate să profeseze într-un mediu activ care oferă multiple oportunități de dezvoltare profesională și personală.

Necesar:

- disponibilitate angajare full time sau part-time;
- experiență de predare a limbii engleze către copii, placerea de a lucra cu cei mici;
- constituie avantaj daca sunteti persoană fizică autorizată (PFA) sau dispus sa jobului
- predarea limbii engleze copiilor în unul din centrele noastre din București (Tineretului, 1 Mai, Lujerului);
- monitorizarea sesiunilor de curs;
- pregatirea lecțiilor și a materialelor didactice;
- adaptarea cursurilor în funcție de nevoile cursanților.

Descrierea jobului

Beneficii:
Profesori limba engleză, experiență de predare 1-3 ani:
- program de mentoring care a primit punct de excelență la inspecțiile instituțiilor care atestă calitatea centrelor de limbi străine în Europa (Eaquals);
- program de obținere a unei calificări internationale (CELTA);
- acces la programul RULER de dezvoltare a inteligentei emoționale pentru profesori și studenți, program unic în România, acreditat de Yale University (SUA);
- pregătire și sprijinul în dezvoltarea profesională, oferit de o echipă de experți și consilieri educationali;
- program flexibil de predare, stabilit de comun acord, în limita a 20 ore de predare pe săptămână;
- minim 8 săptămâni de vacanțe scolare;
- câștiguri nete între 650 si 750 euro pe lună.

Profesori limba engleză, experiență de predare 3-5 ani:
- program de inducție care a primit punct de excelență la inspecțiile instituțiilor care atestă calitatea centrelor de limbi străine în Europa (Eaquals);
- acces la calificări internationale (CELTA, DELTA);
- acces la programul RULER de dezvoltare a inteligenței emoționale pentru profesori și studenți, program unic în România, acreditat de Yale University (SUA);
- pregatire si sprijinul in dezvoltarea profesionala, oferit de o echipa de experti si consilieri educationali;
- program flexibil de predare, stabilit de comun acord, în limita a 25 ore de predare pe săptămână;
- minim 8 saptamani de vacanțe școlare;
- câștiguri nete între 750 si 950 euro pe lună.

Profesori limba engleză, experiență de predare peste 5 ani
- program de inducție care a primit punct de excelență la inspecțiile instituțiilor care atestă calitatea centrelor de limbi străine în Europa (Eaquals)
- acces la calificări internaționale (CELTA, DELTA)
- acces la programul RULER de dezvoltare a inteligenței emoționale pentru profesori și studenți, program unic în România, acreditat de Yale University (SUA)
- oportunități și sprijin pentru dezvoltarea în direcții precum teacher training sau mentoring
- program flexibil de predare, stabilit de comun acord, în limita a 25 ore de predare pe săptămână
- minim 8 săptămâni de vacanțe scolare
- câștiguri nete între 1000 si 1300 euro pe lună.

INTERNATIONAL HOUSE este una din cele mai prestigioase institutii educaționale din Marea Britanie, cu sediul la Londra, creatoarea standardelor de predare a limbii engleze la nivel mondial.

INTERNATIONAL HOUSE BUCUREȘTI este un centru de limbi străine lider de piaţă ale cărui divizii pentru copii, English Kids Academy şi Die Deutsche Akademie Bukarest, aplică în exclusivitate în România Programul RULER al Yale University pentru dezvoltarea inteligenţei emoţionale în mediul şcolar.

Un element unic ce ne diferențiază de celelalte centre de limbi străine este faptul că International House București este singurul centru de pregătire a profesorilor din România pentru predarea limbii engleze la copii și adolescenți, curs moderat de Cambridge English Language Assessment, University of Cambridge.

De asemenea, suntem singurul centru de limbi străine cu 12 puncte de excelență din maximum 12, în inspecția independentă de la Evaluation and Accreditation of Quality Language Services (EAQUALS) din Marea Britanie, rezultat ce atestă standardele înalte de calitate la care lucrăm.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024