Personal cu studii superioare pentru departament tehnic - ofertare in constructii

DUAL GENERAL CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

- Studii tehnice finalizate (ex.Universitatea Tehnica de Constructii, Universitatea Politehnica, etc);
- Experienta minim 2 ani in elaborarea ofertelor tehnico-financiare pentru lucrari de constructii drumuri si canalizari;
- Persoana organizata si capabila sa tina evidenta mai multor proiecte in acelasi timp;
- Cunostinte MS-Office (in special Excel) si Autocad, cunoasterea programelor de devize ex.Windev constituie avantaj;
- Foarte bune cunostinte tehnice in domeniu;
- Buna cunoastere a preturilor, furnizorilor, concurentei;
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
- Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
- Abilitatea de a lucra atat independent cat si in echipa;
- Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
- Persoana motivata si orientata catre rezultate;
- Abilitati de adaptare si dezvoltare intr-un mediu competitiv.

Descrierea jobului

- Realizeaza oferte tehnico-comerciale (pentru proiecte din domeniile drumuri si edilitare);
- Verifica cerintele tehnice ale proiectului, analizeaza cererile de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄oferta, caietele de sarcini si planurile in baza carora se va realiza oferta;
- Vizioneaza amplasamentul lucrarii in vederea identificarii tuturor elementelor necesare ofertarii;
- Intocmeste solicitari de clarificari sau raspunsuri la solicitarile de clarificari (dupa caz);
- Verifica si centralizeaza informatiile premergatoare redactarii ofertei;
- Identifica materialele si echipamentele care vor fi ofertate, caracteristici tehnice, cantitati;
- Intocmeste/verifica listele de cantitati de lucrari;
- Formuleaza cereri de oferta catre subantreprenorii de specialitate, privind executia unor lucrari speciale, si furnizorii de materiale, utilaje, etc, si analizeaza ofertele primite;
- Intocmeste documentele de ofertare pentru participarea la licitatii: propunerea tehnica, propunerea financiara, documente de calificare;
- Intocmeste dosarul de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc)
- Salariul intre 5.000 - 10.000 lei/luna net

Companie serioasa de constructii drumuri si edilitare cu experienta de peste 15 ani pe piata de profil.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 8 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024