Gratis

Outbound Team Leader (Coordonator sector Outbound)

Sezamo.ro

Candidatul Ideal

Coordonatorii de sector sunt responsabili de buna desfășurare a procesului de finalizare a comenzilor în întregul depozit în fiecare zi. Principala lor sarcină este de a gestiona numărul de manipulanti ("pickers") din fiecare sector pentru a asigura un proces de îndeplinire a comenzilor fără probleme. Pentru a putea aloca munca în mod eficient, coordonatorii utilizează date actualizate din sistemele noastre informatice cu privire la numărul de comenzi din fiecare sector. Pe lângă faptul că lucrează cu date, coordonatorii de departament trebuie să fie capabili să comunice asertiv. Ei trebuie să fie capabili să explice celorlalți angajați ai depozitului funcționarea de bază a fiecărui sector și transferurile necesare de personal între aceste sectoare.
• Gestionarea numărului de operatori pe sector în funcție de volumul de muncă
• Monitorizarea productivității operatorilor individuali
• Generarea de idei pentru a îmbunătăți mediul de lucru și procesele individuale.
• Comunicarea cu operatorii ca să le poată explica motivele transferului lor în cadrul diferitelor sectoare.
• Supravegherea calitatii alimentelor și asigurarea că toate comenzile sunt complete.
• Securizarea disponibilitatea sloturilor pentru clienți.

Descrierea jobului

CERINȚE
• Puteți lua decizii rapide în situații în care metodele standard și procesele stabilite nu sunt suficiente pentru a obține rezultate;
• Puteți să vă păstrați calmul și să faceți față numărului mare de stimuli și situații care apar în depozit;
• Sunteți corect atunci când abordați dispute interpersonale sau situații neclare;
• Aveți abilități excelente de comunicare;
• Vă pricepeți să lucrați cu date și puteți înțelege cauzele din spatele cifrelor;
• Satisfacția clienților este prioritatea dumneavoastră principală.

OFERIM
• Munca ta va avea un impact direct asupra rezultatelor companiei
• Vom pune în aplicare ideile tale bune
• Nu vei fi constrâns de procese corporative complicate
• Oferim o recompensă echitabilă și posibilitatea de creștere profesională și invatare continua, alaturi de o echipa extraordinara.

Echipa Outbound este responsabilă pentru gestionarea întregului proces de finalizare a comenzilor. Sarcina principală a echipei de finalizare a comenzilor este de a asigura un proces rapid și eficient de finalizare a comenzilor. Un accent deosebit este pus pe asigurarea faptului că comenzile sunt complete, că se menține calitatea alimentelor și că timpul necesar pentru finalizarea acestui proces este minimizat. Echipa de finalizare a comenzilor are un impact semnificativ asupra satisfacției clientului final, care se așteaptă să primească alimentele comandate în cantitatea, timpul și calitatea solicitate.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 16 Mai 2024