Gratis

OPERATOR PROGRAMATOR STRUNG CNC cu 4 AXE

SC PRO OPTICA SA

Candidatul Ideal

Programator / Operator CNC
- Experienta- minim 2 ani pe Strung CNC 4 axe;
- Cunostinte operare calculator;
- Studii medii cu atestarea profesiei;
- Persoană organizată, serioasă, dinamică și proactivă;
- Experiența anterioara ca operator CNC într-o companie de producție (constituie un avantaj);
- Capabilitatea de a lucra cu mare concentrare și precizie;
- Capabilitatea de a citi și interpreta documente și desene tehnice;
- Cunostinte de utilizare a programelor de proiectare mecanica (SOLIDWORKS, AutoCAD);
- Limba engleza: - nivel mediu.

Descrierea jobului

Principalele atribuţii şi responsabilităţi:
- Pregătirea și operarea mașinilor CNC pentru a efectua sarcini precum găurire, șlefuire, strunjire.
- Intelegerea, interpretarea si utilizarea documentatiei tehnice.
- Pregatirea materialelor si sculelor in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie.
- Transpunerea instrucțiunilor în comenzi pe computer, astfel încât mașinile să poată îndeplini funcția corectă.
- Pregătirea unui test de funcționare pentru a verifica dacă mașinile produc rezultate conform specificațiilor.
- Setarea mașinii astfel încât să finalizeze cicluri complete, pentru a fabrica un număr mare de piese.
- Supravegherea mașinilor în timp ce execută sarcinile și operarea tuturor ajustărilor necesare pentru a produce un rezultat mai bun.
- Inspectarea și măsurarea produsele finite și compararea cu cerințele, pentru a determina dacă procesul a fost finalizat corect.
- Verificarea și întreținerea zilnică a utilajelor pentru a asigura funcționalitatea permanentă a acestora.

Beneficii :
- Salariu atractiv - negociat in functie de experienta.
- Masa de pranz - asigurata de companie
- Prima de Paste,
- Bonus anual de performanta
- Petrecere de Craciun
- Transport asigurat sau decont carburant
- Cursuri de calificare, formare si dezvoltare personala
- Program de lucru luni – vineri - 8.00 – 16.00 (pauza de masa 15 min inclusa in program).
Activitatea se va desfasura in punctul de lucru - DN4, Frumușani 077020 .

PRO OPTICA S.A. is a private Romanian company, leader of the Romanian Defense & Security optronic based solutions Market and a player in the International Market. The high professionalism in performing the work, the dynamics of development and the flexibility to the market demands are sustained and achieved by the teamwork of the 70 employees of the company (scientists, engineers, technologists, economists, technicians and administrative personnel). Visit www.prooptica.ro to learn more.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024