Gratis

Operator productie cu abilitati tehnice

RAP CONFECTIONERY SRL

Candidatul Ideal

Competențe:

Capacitate de analiza si sinteza;
- Spirit de ordine si disciplina;
- Spirit tehnic;
- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Abilitati de comunicare, de lucru in echipa;
- Preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual;

Obiectivele postului
Ocupantul postului cunoaste utilajele si echipamentele pe care se opereaza si poate efectua lucrari de intretinere preventiva si mici reparatii ale masinii / utilajului / echipamentului de pe linia de fabricatie. Poate lucra pe mai multe linii de productie fara indrumare. Poate efectua activitati de imbunatatire continua (preventie, corectie) a calitatii proceselor si produselor in fabricatie.

Descrierea jobului

Pregatirea locului de munca in concordanta cu programul de lucru stabilit pentru schimbul respectiv
- Dupa caz, fixarea parametrilor de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂lucru, conform instructiunilor de lucru aprobate, si verificarea modului de functionare a utilajului/masinii/dispozitivului de la locul de munca.
- Conducerea procesului pe linie prin producerea si/sau ambalarea sortimentelor planificate, respectand retetele de lucru, instructiunile de lucru si control aplicabile la locul de munca respectiv si completand fisele si formularele aferente, corect si la timp.
- Efectuarea curateniei la locul de munca (echipamente, ustensile de lucrusi zona aferenta) si completarea formularelor specifice.
- Efectuarea de lucrari de mici reparatii ale utilajului / masinii la care lucreaza, pe durata unui schimb de productie, urmarind permanent functionarea optima / eficienta a acestora sau poate conduce mai multe linii de productie.
- Informarea corecta si la timp a sefului direct, asupra problemelor tehnice, tehnologice, organizatorice aparute pe parcursul schimbului sau de lucru.
- Raspunde nemijlocit de functionarea in conditii de siguranta a instaltiilor, utilajelor, masinilor pe care le are in primire, aplicand intocmai normele specifice de Sanatate Securitate in Munca, mediului si prevenirea incendiilor.
- Se informeaza permanent asupra instructiunilor de lucru, curatenie, GMP, Sanatate Securitate in Munca, mediului si Situatii De Urgenta aplicabile si afisate la locul de munca si participa la instruirile lunare pe aceste teme.
- La cererea sefilor, va putea sa primeasca responsabilitati de urmarire si/sau realizare efectiva a intretinerii si repararii electrice si/sau mecanice, a utilajelor pe care le deserveste.
- La cererea sefilor, inlocuieste pe perioada determinata maistrul, preluand in totalitate sau partial atributiile acestuia.

Producând încă din 2009 pentru Kandia, Auchan și Metro, și livrând produse în toată Europa (România, Belgia, Olanda, Suedia, Marea Britanie, Polonia, Bulgaria, Germania și Grecia), Rap Confectionery reușește să-și mențină parteneriatele cu firmele de mai sus datorită standardelor de calitate înalte sub care își desfășoară activitatea.

Companie

Suntem specializați în producția unei game largi de produse alimentare și întotdeauna la zi cu cele mai noi soluții tehnologice.

Misiune

Dezvoltăm soluții inovative și personalizate de producție pentru clienții ce-și doresc să se dezvolte la potențial maxim.

Viziune

Scopul nostru este să devenim producătorul și partenerul preferat pentru producția de produse alimentare.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024