Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

OPERATOR FACTURARE

S.C. AUSTROTHERM COM S.R.L.
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte :

Studii economice medii/superioare
Experienta pe o pozitie similara de min. 2 ani ( de preferat in domeniul materialelor de constructii)
Cunostinte bune de gestiune si contabilitate
Cunostinte bune limba engleza
Cunostinte bune operare PC

Descrierea jobului

PREIA, PROCESEAZA FACTURILE PROFORME CONFORM SOLICITARILOR MANAGERILOR DE ZONA
· INTOCMESTE SI VERIFICA DOCUMENTELE FISCALE (FACTURI, AVIZE) AFERENTE LIVRARILOR DE MARFA CATRE CLIENTI
. TRANSMITE SI VERIFICA TRANSMITEREA FACTURILOR IN E-FACTURA
· PREIA SI PROCESEAZA PRIN INREGISTRARE CONFORM PROCEDURILOR, COMENZILE DE VANZARE SOSITE PE CANALELE DE COMUNICARE AGREATE (ADM, E-MAIL, FAX, TELEFONIC)
· EMITE DISPOZITII DE LIVRARE CONFORM PLANULUI DE LIVRARI SI A COMENZILOR DIN SISTEM SI COMPLETEAZA IN FISIERELE AGREATE TOATE INFORMATIILE NECESARE BUNEI DESFASURARI A ACTIVITATII COMERCIALE
· COMPLETEAZA DOCUMENTELE CARE INSOTESC TRANSPORTUL (CMR, CARNETE TIR, DECLARATII DE CONFORMITATE, PACKING LIST-URI) SI LE INMANEAZA CARAUSULUI
· INREGISTREAZA CORESPONDENTA SI SE ASIGURA CA AUNGE LA DEPARTAMENTELE INTERESATE
· CONFIRMA PRETURI PERSOANELOR FIZICE SAU CELOR INTERESATI DE O OFERTA TELEFONICA CONFORM LISTELOR DE PRET AGREATE
· TRANSMITE ELECTRONIC FACTURILE FISCALE CATRE CLIENTI SI RESPONSABILUL DE ZONA
· MENTINE UN CONTACT PERMANENT CU SEFUL DE DEPOZIT, MANAGERII DE ZONA SI RESPONSABILII DE TRANSPORT
· CREAZA IN BAZA DE DATE FISE PENTRU CLIENTII NOI SI ACTUALIZEAZA FISELE CLIENTIOR DEJA EXISTENTI
· COMPLETEAZA DOCUMENTE DE PLATA – CHITANTE FISCALE SI EFECTUEAZA INCASARI
· INTRODUCE IN BAZA DE DATE, PENTRU NOII CLIENTI, PRETURILE DE VANZARE CF. CONTRACTELOR COMERCIALE CU RESPECTIVII CLIENTI; ACTUALIZEAZA PRETURILE DE VANZARE PENTRU CLIENTII DEJA EXISTENTI
· INTRODUCE IN BAZA DE DATE FISE DE COD PENTRU ARTICOLELE/PRODUSELE NOI CE URMEAZA A FI COMERCIALIZATE
· PASTREAZA SI ARHIVEAZA IN CONDITII OPTIME DOCUMENTELE DE VANZARE : COMANDA/AVIZ DE INSOTIRE A MARFII/FACTURA DE MARFA/COMANDA DE TRANSPORT/CMR
· VERIFICA LUNAR JURNALUL DE VANZARI
· PASTREAZA CONFIDENTIALITATEA INFORMATIILOR SI A DOCUMENTELOR LA CARE ARE ACCES IN INTERIORUL COMPANIEI

Oferta:

Salariu motivant,negociabil in functie de experienta
Mediu de lucru profesionist

S.C. AUSTROTHERM COM S.R.L. este membra a grupului SCHMID INDUSTRIE HOLDING GmbH,cu filiale in sapte state europene si este specializata in producerea polistirenului expandat si extrudat
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.