Gratis

Operator CNC

ROMTEXIM SRL

Candidatul Ideal

- Persoana tehnica, indeminatica , cu simt practic, responsabila;
- Prezinta avantaj pentru cei care au cunostinte de operare utilaje specifice industriei; cnc, printer, cutter plotter;
- Studii medii sau superioare;
- Experienta in prelucrarea prin aschiere de minim 2 ani;
- Cunostinte programare si operare masini cu comanda numerica;
- Cunostinte de interpretare a unui desen tehnic;
- Cunostinte de utilizare a instrumentelor de masura;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Confectionare elemente constructive pentru reclame, casete, volumetrii, panouri, standuri expozitionale, mobilier comercial.
- Operarea masinilor unelte CNC - Biesse 5 axe, VHF - 3 axe.
- Intretinerea si mentinerea parametrilor optimi de functionare a masinilor unelte CNC.
- Aprovizionarea locului de munca cu materialele si semifabricatele necesare;
- Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate;
- Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice.
- Utilizarea dispozitivelor de măsură pentru controlarea pieselor finite
- Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca

Beneficii:
- Loc de munca sigur, intr-o companie cu vechime de peste 28 de ani;
- Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si foarte bine pregatita caracterizata prin entuziasm si initiativa;
- Salariu motivant;
- Bonuri de masa;
- Ore suplimentare platite;
- Contract de munca;
- Prime de lucrare si prime de sarbatori;
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024