Gratis

Operator Call Center

RASIROM RA

Candidatul Ideal

  • Absolvent liceu/Student;
  • Disponibilitate la lucru in 3 ture (prezenta 24/7);
  • Experiență in adrul unui call center (suport tehnic level 1);
  • Cunoștințe si experiență in utilizarea suitei de aplicații MS Office;
  • Experienta cu proceduri si protocoale de lucru specifice suport tehnic level 1;
  • Cunostinte tehnice de baza (ex: intelegerea structurii functionale a unui sistem de comunicatii date);
  • Excelente abilități de comunicare, relaţionare;
  • Orientare către client;
  • Focus pe solutie si rezultat (include perseverenta, rabdarea si determinarea in atingerea scopurilor);
  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Adaptabilitate si flexibilitate.

Descrierea jobului

  • Preia apelurile, mesajele si email-urile transmise de catre clienti si le transmite catre persoanele care pot rezolva solicitarile acestora (suport tehnic level 1);
  • Raspunde prompt la intrebarile clientilor prin telefon sau e-mail intr-o maniera profesionala si amabila;
  • Identifica si evalueaza nevoile/problemele clientilor pentru a obtine satisfactie, escaladand problemele complexe catre canale adecvate atunci cand este necesar;
  • Furnizeaza informații exacte si in timp util cu privire la produse, servicii;
  • Gestioneza reclamatiile clientilor, ofera solutii adecvate si urmareste fiecare subiect pentru a se asigura ca aceste sunt rezolvate;
  • Pastreaza inregistrari detaliate ale interactiunilor cu clientii, comentariile si reclamatiile in sistemul CRM;
  • Inregistreaza sesizarile in registrul electronic al aplicatiei dedicate;
  • Colaboreaza cu echipele interne, pentru a răspunde nevoilor clientilor si pentru a imbunatati furnizarea generala a serviciilor.

RASIROM, companie fondată în 1995 şi deţinută integral de către stat, asigură operarea continuă şi sigură a sistemelor tehnologice pentru instituţiile din Sistemul Naţional de Apărare, Ordine Publică şi Securitate Naţională..

Misiunea Rasirom este de a asigura funcționarea sigură și continuă a infrastructurilor critice și a sistemelor esențiale, cercetând, inovând și dezvoltând produse de tehnologie avansată.

Direcțiile de piață strategică sunt: informații speciale, aeroporturi și trafic aerian, infrastructuri critice, securitate internă și ordine publică, utilități, telecomunicații, Cyber și digitalizare.

Echipa Rasirom este formată din 350 angajați cu un nivel înalt de expertiză în domeniile în care activează.

Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 26 Mai 2024