Gratis

Merchandiser

Lactalis Romania
2 poziții

Candidatul Ideal

Pentru perioada estivala, dorim sa ne completam echipa de vanzari o persoana comunicativa, dinamica, motivata sa obtina rezultate si sa se dezvolte profesional. Persoana potrivita trebuie sa aiba:
  • ​Experienta intr-un rol similar sau minim 1 an experienta in vanzari sau merchandising;
  • Cunostinte privind vanzarea in retail, distribuție directa;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel);
  • Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;
  • Orientarea spre client, dar si spre consumator;
  • Bune abilitati de planificare si organizare;

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea pietei si a relatiilor cu clientii in scopul realizarii targetului de vanzari - traditional trade;
  • Monitorizarea livrarilor (distributie directa);
  • Monitorizarea preturilor indiferent de canalul prin se face aprovizionarea;
  • Implementarea, monitorizarea si evaluarea promotiilor si evenimentelor locale/nationale;
  • Pastrarea unei relatii directe cu un numar stabilit de clienti / rute zilnice si solutionarea prompta a problemelor semnalate;
  • Identificarea de noi oportunitati de vanzare si atragerea de clienti noi;
  • Asigura recuperarea in intregime a contravalorii facturilor de la toti clientii din aria sa de acoperire;
  • Completarea de rapoarte periodice de activitate.

Descrierea companiei

DESPRE LACTALIS GROUP
Grupul Lactalis este cel mai mare producӑtor de lactate și brânzeturi din lume și cel mai mare colector de lapte la nivel mondial. In 2023, Grupul Lactalis a intrat în top 10 producători din industria alimentară globală. Experiența de 90 de ani a grupului este susținutӑ de un profesionalism dovedit prin portofoliul bogat de produse, adaptate la asteptӑrile consumatorilor din întreaga lume. Cu sediul central în Laval, vestul Franței, grupul are 85,000 de angajați, deține mai mult de 266 de fabrici în 51 de țӑri și este prezent în 85 țӑri la nivel global. Grupul Lactalis a avut, în 2022, vânzӑri de 28,3 miliarde de euro. Mai multe detalii gasiti pe www.lactalis.fr.
DESPRE LACTALIS GROUP ROMANIA
Grupul Lactalis este liderul pieței lactatelor din România. Ne derulam operațiunile prin intermediul a 8 companii renumite pe piata românească: Albalact, Covalact, Lactate Harghita, Dorna Lactate, Rarăul, Lactalis România, Lactalis Logistic și Parmalat, administrate printr-o structură de conducere consolidată la nivel național. Avem un portofoliu impresionant de mărci și produse locale și internationale, recunoscute, indragite și intrate de peste 50 de ani în obiceiurile de consum ale consumatorilor români. În prezent, avem un numar de 2000 de angajați, care lucrează în 5 fabrici moderne aflate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava și Ilfov, precum și în structurile de colectare de lapte, vânzări, depozitare și distribuție, cu acoperire în întreaga țară.

Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 25 Mai 2024