Gratis

Merchandiser (2 posturi)

Wienerberger

Candidatul Ideal

  • Abilitati foarte bune de comunicare si interactionare cu clientii si colegii;
  • Permis de conducere, expunere la domeniul constructiilor/ invelitori / pavaj (constituie un plus).
  • Disponibilitate de a lucra 90% de teren in locatiile clientilor (4 zile pe teren , 1 la punctul de lucru din Bolintin;
  • Studii medii
  • Rezonezi cu valorile noastre: Respect, Incredere, Pasiune si Creativitate.

Descrierea jobului

Care va fi rolul tau principal?

Sprijinirea activitatii comerciale a companiei prin asigurarea unei bune si corecte expuneri a produselor la ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈punctele de vanzare ale produselor companiei. Un post este locat la fabrica din Bolintin Vale, iar al doilea este locat in fabrica din Berca ( langa Buzau).

Care sunt atributiile generale?

  • Sprijinirea activitatii comerciale prin realizarea de standuri de prezentare / expozoare la distribuitori in conformitate cu programele de vizibilitate si pregatirea mostrelor pentru acestea
  • Efectuarea de vizite in teritoriu pentru verificarea pozitionarii, integritatii si conformitatii standurilor de prezentare si a tuturor materialelor de marketing de la distribuitori
  • Realizarea de prezentari si demonstratii de punere in opera a pavajului, zidariilor si invelitorilor la distribuitori sau in santiere, acolo unde echipa de vanzari solicita astfel de actiuni
  • intocmirea si livrarea de pachete cu materiale de marketing si mostre de produse pentru echipa de vanzari, in conformitate cu solicitarile acestora si indicatiile sosite de la departamentul de Marketing
  • Monitorizarea, inventarierea si gestionarea tuturor materialelor de marketing, mostrelor si standurilor de prezentare/ expozoare trimise in piata
  • Cunoasterea portofoliului de produse si a evolutiei acestuia
  • Oferirea de informatii privind modul de punere in opera si avantajele utilizarii produselor companiei

Descrierea companiei

Wienerberger - Inovație de 200 de ani

Wienerberger este cel mai mare producător de blocuri ceramice din lume și cel mai mare producător din Europa de cărămizi pentru fațada și țigle ceramice.

Povestea de succes a grupului nostru a început în Austria în urmă cu 200 de ani. Astăzi, principiile care ghidează activitatea companiei înseamnă mult mai mult decât producția de cărămidă și țiglă ceramică. Wienerberger este o companie cotată la bursă internațională și deține în prezent 197 de fabrici în 30 de țări.

Ne dorim în continuare că succesul nostru să fie bazat pe calitate excepțională și pe inovație. Tehnologiile de ultima oră și experții din domeniu implicați în procesul de producție sunt garanția că produsele finale obținute sunt potrivite proiectelor arhitectonice moderne, performanțe energetic și mai ales sustenabile.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 13 Iun. 2024