Gratis

Mecanic mentenanta generatoare diesel

U.S. Embassy Bucharest

Candidatul Ideal

Ambasada S.U.A in Bucuresti, Romania cauta candidati calificati pentru pozitia de Mecanic mentenanta generatoare diesel (Maintenance Mechanic - Generators)

Persoanele interesate de pozitie TREBUIE sa aplice pe platforma electronica de joburi a Ambasadei, pe care o puteti gasi pe site-ul Ambasadei,

Site-ul Ambasadei: https://ro.usembassy.gov/embassy/jobs/

Vor fi contactati pentru interviu.doar candidatii care aplica pe platforma electronica de recrutare si completeaza toate campurile solicitate in aplicatie.

Cerinte:

EXPERIENTA:
Cel putin 3 ani experienta in operarea, mentenanta si repararea generatoarelor de putere, pentru cladiri comerciale mari. Este necesar ca cel putin 1 an sa fie in operarea, mentenanta si repararea generatoarelor mari, de pana la 1000 KVA.

CERINTE EDUCATIE:
Diploma de liceu (cu sau fara bac)
Diploma de calificare de la o institutie acreditata, de preferat pentru formarea specialistilor in generatoare de putere

LIMBA:
Engleza - Nivel incepator
Romana - Nivel avansat

ABILITATI NECESARE:
  • Diagnosticarea și repararea motoarelor diesel, generatoarelor și alternatoarelor ambalate mari; testarea componentelor electrice și efectuarea masuratorilor de echipamente cu diverse contoare, instrumente manuale, electrice și specializate pentru a determina reparațiile necesare. ridicarea și transportul uneltelor, echipamentelor sau pieselor, cu o greutate maximă de 25 kg.
  • Permis conducere categoria B

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:

Efectuarea lucrărilor de întreținere și reparații calificate la generatoarele primare și de rezervă pentru cladirea Ambasadei (New Embassy Compound - NEC) și proprietățile rezidențiale deținute/închiriate de Ambasadă.
Efectuarea de lucrări de întreținere programate, neprogramate și preventive generate de sistemul computerizat de management al sectiei Facilities. (CMMS)

BENEFICII:
- Contract de munca pe perioada nedeterminata
- Posibilitatea unui loc de munca intr-un context multicultural
- Stabilitate si posibilitatea de a evolua in cadrul sectiei
- Rambursarea cheltuielilor medicale anuale in cuantumul sumei de 20.000 lei / membru familie
- Posibilitatea de a va dezvolta personal si profesional

EQUAL EMPLOYMENT OPPORTUNITY (EEO): The U.S. Mission provides equal opportunity and fair and equitable treatment in employment to all people without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, political affiliation, marital status, or sexual orientation.
Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 19 Mai 2024