Gratis

Marketing Manager - Sibiu

NEPI Rockcastle

Candidatul Ideal

Studii si experienta:

Studii superioare de preferat în Marketing sau Comunicare și Relații Publice

Minim 5 ani experiență în marketing

Abilitati si atitudine:

Comunicare pozitivă și asertivă în conversațiile cu diferiți interlocutori (chiriași, colegi, stakeholderi);

Adaptarea stilului de comunicare în funcție de partenerul de discuție;

Abilitati foarte bune de negociere atat cu clienti interni cat si externi;

Foarte bune abilități de planificare și organizare;

Ambiție și curiozitate de a învăța lucruri noi într-un mediu de lucru dinamic și complex;

Atitudine pozitivă, proactivă și creativă față de găsirea de soluții în diverse situații;

Asumarea responsabilitatii pentru sarcinile atribuite si rezultatele obtinute;

Engleza - nivel avansat;

MS Office - nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Veți contribui la stabilirea obiectivelor de marketing și la strategia anuală a centrului comercial;
Veți fi implicat/a în proiectarea și propunerea calendarului anual de afaceri și stabilirea bugetului pentru evenimente și activări;
Veti derula campaniile de comunicare ale centrului comercial;
Veți contribui la obiectivele de vânzări și trafic ale Centrului;
Vă veți planifica evenimentele de marketing și urmăriți după ce le veți implementa;
Veți urmări și evalua rezultatele evenimentelor și veți propune îmbunătățiri pentru evenimentele viitoare;
Veți transmite agențiilor, furnizorilor și departamentului de marketing detaliile evenimentelor convenite cu partenerii sau organizatorii de evenimente;
Gestionează-ți relația cu furnizorii de resurse umane necesari implementării evenimentelor (promotori, hostess, MC);
Veti tine legatura si vei reprezenta compania in relatia cu toti clientii (chiriasii) pentru implementarea planului de marketing;
Veti gestiona și raporta bugetul lunar pentru veniturile generate de activitățile de publicitate, promovare, activare și centru de evenimente;
Veti genera noi clienti pe zona de publicitate si publicitate;
Veți redacta și prezenta ofertele comerciale clienților potențiali și actuali ai centrului;
Veți administra toate contractele de închiriere pe termen scurt;
Veți redacta și urmari contracte de închiriere pentru publicitate, promovare, activare și evenimente;
Veti monitoriza concurența și piața media.

NEPI Rockcastle is the premier owner and operator of shopping centres in Central and Eastern Europe (CEE), with presence in nine countries and an investment portfolio of €6.8 billion as at 30 June 2023.

The Group benefits from a highly-skilled internal management team which combines asset management, development, investment, leasing and financial expertise. Geographically diverse management skills allow NEPI Rockcastle to pursue CEE property opportunities efficiently, benefiting from a strategic advantage in the acquisition, development and management of properties.

NEPI Rockcastle owns and operates 55 retail properties which attracted 295 million visits in 2022 (244 million visits in 2021). With group-level management of tenant relationships and a focus on cross-country collaboration, the Group is the leading strategic partner for major retailers targeting CEE countries.

The Group’s financial strategy includes maintaining a profile of adequate liquidity, conservative gearing, and a diverse debt structure, which combines secured and unsecured bank debt with unsecured bonds listed on the Irish Stock Exchange. NEPI Rockcastle is investment-grade rated by Standard & Poor’s (BBB, stable outlook) and Fitch (BBB+, stable outlook).

NEPI Rockcastle’s shares are listed on the Johannesburg Stock Exchange (“JSE”), Euronext Amsterdam (“Euronext”) and A2X. The Group voluntarily distributes at least 90% of its distributable earnings on a semi-annual basis.
Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024