Gratis

Manager Vanzari IKA / (Junior) Key Account Manager

Vel Pitar

Candidatul Ideal

Lumea evolueaza, iar impreuna cu ea si noi...astfel ca, Departamentul Vanzari IKA- Grupo Bimbo isi cauta un coleg nou in echipa de Vanzari – Clienti Speciali.

Cerinte:
  • experienta in relatiile comerciale cu magazinele de tip International Key Accounts relevanta pe categoriile de Food Fresh, Salty Snaks, Sweet Baked Goods (avantaj)
  • experienta relevanta intr-o companie multinationala de FMCG sau Lider pe piata din Romania (avantaj)
  • experienta in relatia si negocierea cu IKA de minim 1 an
  • studii superioare (obligatoriu)posesor permis conducere categoria B (obligatoriu)

Descrierea jobului

  • participa si contribuie activ la negocierea conditiilor de colaborare pentru produsele Grupo Bimbo in Clientii Speciali
  • are atributii privind realizarea obiectivelor de vanzari si profitabilitate pentru conturile gestionate impreuna cu KAM responsabil de cont (luna, trimestru, an)
  • urmarirea incasarilor la termenele stabilite prin contracte la clientii KA
  • urmarirea si comunicarea actiunilor concurentei (actiuni, promotii, modificari de pret si de gramaje)
  • urmarirea si implementarea promotiilor pe clientii alocati (folosirea acestora ca instrumente de crestere a vanzarilor)
Ce oferim?
  • Salariu fix + componenta variabila (bonus si prime in functie de realizari)
  • Pachet beneficii (baza si suplimetar)
  • Masina de serviciu
  • Laptop si telefon mobil
  • Cursuri si teambuildinguri organizate de firma

Grupo Bimbo, cea mai mare companie de baking din lume, prezenta in 34 de tari, detine din anul 2023 masterbrandul Vel Pitar pe piata din Romania. Misiunea globala a companiei este aceea de a "hrani o lume mai buna", printr-un portofoliu de produse nutrivite si delicioase, ce raspund nevoilor consumatorilor, crescute sub branduri apreciate cu ajutorul unei echipe valoroase de peste 148,000 de oameni in jurul lumii. VelPitar este lider pe piata romaneasca a produselor de panificatie si un jucator important in domeniul specialitatilor de cofetarie si patiserie, biscuiti si produse de morarit. Vel Pitar detine mai mult de 20% din piata de paine feliata din Romania, iar oferta de produse se regaseste zilnic pe masa a peste 1.500.000 de romani.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024