Gratis

MANAGER REGIONAL

SC CARETTA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Daca esti pasionat de vanzari consultative si iti place sa dezvolti relatii comerciale, poti sa te alaturi noua, daca ai:
Minimum 2 ani experiență in vanzari B2B;
Ai cunoștințe in domeniul construcțiilor(optional);
Abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
Atitudine pozitiva si persuasiune;
Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
Competente tehnice;
Disponibilitate de deplasare;
Cunoștinte operare Office;
Carnet de conducere categoria B.

si stii ca poti :
să te implici in procesul de vanzare, sa fii proactiv, sa-ți respecti angajamentele;
să promovezi produsele catre arhitecți, proiectanți, designeri;
să gestionezi și să dezvolți baza de date a clienților din zona arondată;
să gestionezi și să urmărești contractele aflate in derulare;
să oferi clienților cele mai potrivite informații și să recomanzi cele mai bune soluții;
să construiesti si sa gestionezi o retea de parteneri si de clienti;

Descrierea jobului

Ce vei face?
Vei prospecta in permanenta piata, impreuna cu echipa de suport, in vederea identificarii de noi clienti/parteneri si a cresterii cotei de piata a produselor in zona repartizata;
Vei prezenta si promova direct produsele catre clientii potentiali si cei existenti;
Vei oferi soluțiile tehnice standard ale companiei adaptate la specificul cerințelor impuse de client;
Vei transmite permanent informatii privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
Vei urmari si coordona implementarea corecta a politicilor comerciale ale companiei;
Vei participa la activarea si negocierea contractelor cu clientii strategici;
Vei concepe, propune si implementa tactici si strategii pentru dezvoltarea si consolidarea vanzarilor la nivel zonal;
Vei gestiona si dezvolta portofoliul de clienti, vei extinde reteaua de parteneri si vei mentine permanent legatura cu acestia pentru fidelizare.
Vei realiza obiectivele lunare si anuale asumate.

Obiectivele postului
Realizarea planului de vanzari prin vanzarea solutiilor si produselor noastre in zona alocata.
Identificarea de noi clienti si parteneri.
Cresterea cotei de piata a produselor.
Buna cunoastere a pietei de produse similare;
Cresterea vizibilitatii Brandului si produselor noastre pe zona alocata.

Beneficii
Pentru aceasta răsplătim performanta, eficiența, implicarea şi ne dorim pentru angajați să găsească uşor un echilibru între viața personală și cea profesională. Iți oferim perspective de dezvoltare într-un mediu de lucru sigur și dinamic și beneficiind de:
Pachet salarial cu adevarat atractiv, salariu fix, comisioane din vânzări si bonusuri de performanță, bonuri de masa.
Masina de serviciu, laptop, telefon.
Traininguri de formare profesională și activități interactive

Descrierea companiei

Compania Caretta a fost înființată în anul 2006.
Suntem printre cei mai importanti producatori de sisteme complete de acoperisuri, garduri metalice si elemente de inchidere pentru hale metalice din Romania.
Misiunea noastra este sa construim o companie automatizata, durabila si digitalizata, oferind un mediu de dezvoltare unde oamenii isi valorifica potentialul, contribuind la satisfactia clientilor si la propria lor realizare profesionala.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 2 Mai 2024