Gratis

Manager proiect

FUNDATIA WORLD VISION

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare socio-umane
Abilitati de management si raportare.
Cunoastere finantari POCU/PEO,
Operare PC.
Abilitati de organizare si planificare.
Abilitati de comunicare si relationare.
Abilitati de lucru in echipa.
Permis de conducere cat B preferabil.

Descrierea jobului

Organizeaza activitatile proiectului in vederea atingerii obiectivelor, indicatorilor, rezultatelor si nr. beneficiari conform cererii de finantare.
Coordoneaza resursele umane si materiale ale proiectului.
Instruieste echipa de proiect, monitorizeaza activitatile acesteia, stabileste obiective pe termen scurt, mediu si lung.
Initiaza sedinte de echipa pentru organizarea si monitorizarea activitatilor.
Elaboreaza raportul tehnic periodic.
Coordoneaza procesele financiare (cashflow, executie bugetara).
Initiaza elaborarea de cereri de prefinantare, cereri de rambursare, cereri de plata.
Initiaza proceduri de achizitii.
Gestioneaza relatia cu OIR la nivel tehnic, financiar si achizitii.
Gestioneaza relatia cu partenerii de proiect. Solicita informatii si documente de la acestia.
Actioneaza ca prim punct de contact in cadrul proiectului.
Asigura realizarea obiectivelor, rezultatelor si indicatorilor proiectului si numarul obigatoriu de beneficiari.

World Vision România este o fundație neguvernamentală care pune în centrul activității sale bunăstarea copilului. Suntem parte din marea familie World Vision International, prezentă în aproape 100 de țări din întreaga lume. În cei 30 de ani de prezenţă în România, am ajutat peste 560.000 de copii şi adulţi, în peste 500 de comunităţi din 18 judeţe. World Vision România crede în dreptul la şanse egale pentru copiii de la sate şi de la oraş şi de aceea în comunităţile rurale unde este prezentă desfăşoară programe de dezvoltare comunitară pe termen lung cu focus pe educaţie şi reducera abandonului şcolar, sănătate şi protecţia copilului, agricultură şi dezvoltare rurală, angajament civic şi creştin.

* World Vision Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal in scopul recrutarii de personal, asa cum reiese din Nota de Informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul recrutarii, disponibila pe site-ul fundatiei la https://worldvision.ro/nota-de-informare-privind-prelucrarea-datelor-cu-caracter-personal-in-scopul-recrutarii. Inainte de a aplica pentru acest post, va invitam sa consultati nota de informare mentionata. Aplicand pentru un post disponibil va exprimati consimtamantul ca datele dumneavoastra cu caracter personal sa fie prelucrate de catre Fundatia World Vision Romania in conditiile mentionate in Nota de informare.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024