Gratis

Manager Proiect in cadrul departamentului Engineering

Vel Pitar

Candidatul Ideal

  • Diploma de Licență sau Master în inginerie, de preferat în inginerie alimentara, inginerie mecanică, tehnologia produselor alimentare sau o disciplină similară.
  • Experiență de lucru în domeniul aferent CAPEX
  • Cel puțin 3 ani de experiență de lucru în managementul proiectelor
  • Bună înțelegere a managementului schimbărilor și a analizei riscurilor de proces, precum și a mentenantei.
  • Abordare inovatoare și concentrată pentru a identifica și implementa modalități de lucru și instrumente pentru atingerea obiectivelor proiectului.
  • Abordare structurată și riguroasă care asigură o coordonare eficientă pentru a asigura o implementare sigură, fiabilă, eficientă și durabilă.
  • Abilitatea de a conduce și influența o echipă diversă fără responsabilitate directă, inclusiv experți tehnici și personal superior.
  • Comunică clar și regulat cu toate părțile interesate ale proiectului.
  • Cunoasterea engleză nivel mediu minim, spaniola ar fi un bun atu.
  • Permis conducere cat. B.

Descrierea jobului

  • Gestionati portofoliul CAPEX al Bimbo Romania.
  • Participati activ la elaborarea Business Case afernte proiectelor in derulare.
  • Asigurați execuția în ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀siguranță a proiectelor de CAPEX, de la proiectarea conceptuală până la predare și punere în funcțiune, conform standardelor Grupo BIMBO
  • Planificați, executați și urmăriți progresul proiectelor, în conformitate cu bugetul și programul
  • Construiti echipa de proiect pentru a oferi setul de abilități potrivite pentru proiecte și pentru a oferi direcție și viziune echipei de proiect
  • Dezvoltați colaborarea cu echipa Engineering & Maintenance BIMBO Romania, EMEA si GLOBAL
  • Comunicați activ cu toate funcțiile implicate ale organizației, inclusiv raportarea asupra proiectului/programului/costului și escaladarea problemelor
  • Asigurați respectarea standardelor de calitate și engineering
  • Sprijină îmbunătățirea modului de lucru și monitorizează conformitatea cu politicile și specificațiile aplicabile privind practicile Grupo BIMBO
  • Gestionați și efectuați controlul general proactiv al calității proiectului (buget, program, planuri, performanța personalului etc.)
  • Verificați și aprobați etapele cheie ale proiectului, adică documentația de finalizare echipamente / construcție finală „as-built”
Ce oferim?
  • Salariu fix
  • Pachet beneficii (baza si suplimetar)
  • Laptop si telefon mobil
  • Cursuri si teambuildinguri organizate de firma
  • Plan de cariera

Vel Pitar face parte din Grupul Bimbo (cea mai mare companie de panificatie la nivel Mondial), o comunitate cu peste 141 de mii de persoane în 34 de țări în care isi desfășoara activitatea.

Oamenii se află în centrul a tot ceea ce facem!

La Grupo Bimbo ne angajăm să lucrăm într-un mod durabil pentru o lume mai bună și să generăm dezvoltare economică pe 4 continente. Ne străduim să îmbunătățim stilul de viață al comunităților în care suntem prezenți și să devenim buni vecini. Investim în tehnologie și inovație pentru a ne reduce amprenta asupra mediului.

*Stimăm valoarea persoanei și încurajăm o cultură a diversității și incluziunii.

*Ne desfășurăm activitatea într-un mod responsabil, eficient, productiv și uman, având grijă de mediul înconjurător.

*Oferim opțiuni pentru toată lumea și promovăm un stil de viață sănătos.

Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024