Gratis

Manager Facilitate

Schenker Logistics Romania

Candidatul Ideal

  • Experienta pe post similar (minim 3 ani)
  • Bune cunoștințe de management al facilității
  • Cunoașterea normelor, standardelor, ghidurilor legale și tehnice
  • Abilități de management de proiect
  • Abilitatea de a lucra independent
  • Engleza nivel avansat
  • Utilizare de bază MS Office, Teams și SharePoint
  • Disponibil pentru navetă și călători
  • Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

  • Managementul unei mici echipe operaționale de management al facilitatilor, care este responsabilă de managementul tehnic al proprietății.
  • Responsabil pentru managementul facilitatilor tactice cu focus comercial pentru mai multe locatii din regiunea Portului Constanta.
  • Dezvoltarea și bugetarea unei strategii de întreținere precum și controlul bugetului.
  • Managementul furnizorilor și crearea de contracte de nivel de servicii.
  • Punerea în funcțiune, coordonarea și documentarea întreținerii, verificărilor de rutină și reparațiilor clădirilor, zonelor exterioare și a instalațiilor tehnice, inclusiv prin CAFMS (software FM).
  • Controlul facturilor pentru toate costurile legate de managementul facilitatilor.
  • Evaluarea potențialului de economisire pentru a optimiza costurile ciclului de viață și funcționarea clădirii.
  • Conducerea și controlul tururilor de verificare a proprietății.
  • Sprijinul REO și SSR cu proiecte mici de construcție și închiriere la nivel de site.
Beneficii
  • Tichete de masă;
  • Mediu de lucru interactiv - echipă tânără şi dinamică;
  • Acces la cursurile şi sesiunile de training DB Schenker – în functie de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Abonament Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii DB Schenker;
  • Bonusuri performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

At DB Schenker, you are part of a global logistics network that connects the world. A network that allows you to shape your career by encouraging you to contribute and truly make a difference.

With more than 74,500 colleagues worldwide, we welcome diversity and thrive on individual backgrounds, perspectives and skills. Together as one team, we are Here to move.

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 23 Mai 2024