Cautare avansata>> 
La acest job au mai aplicat 121 candidati

Manager de Dezvoltare- Pitesti si Curtea de Arges

Cei care au aplicat la acest job au mai aplicat la...
Provident Financial Romania
Compania: Provident Financial Romania
| Valabil pana la: 24.02.2012 |
| Actualizat la: 24.01.2012 |
Compania:  Provident Financial Romania
Departament:  Banci, Finante, Contabilitate, Sales, Vanzari, Comert
Orasul:  Curtea de Arges, Pitesti
Tip Job:  Full time
Posturi disponibile:  2
Nivel cariera:  Mid-Level/Peste 3 Ani Exp,Manager/Executive Position
Limbi Straine:  engleza,
Oferta:  nespecificat
Permis conducere:  B
Data introducerii:  24.01.2012
Data limita:  24.02.2012

 
CANDIDATUL IDEAL:

- bune abilităţi de organizare, spirit de echipă
- flexibilitate, foarte bune abilităţi de comunicare
- disponibilitate pentru deplasari zilnice pe teren
- experienţa în vânzări
- experienta de coordonare a echipei
- permis de conducere categ. B


RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- să recruteze şi să instruiască reprezentanţii companiei în vederea îndeplinirii obiectivelor în ceea ce priveşte creşterea numărului de clienţi şi a gradului de satisfacţie a acestora
- să coordoneze şi să motiveze echipa de reprezentanţi pentru a valorifica oportunităţile de afaceri
- să monitorizeze şi să evalueze săptămânal performanţele înregistrate în zonele în care îşi desfăşoară activitatea, în scopul identificării dificultăţilor existente şi soluţionării eficiente a acestora, prin vizitarea clientilor la domiciliul acestora.

Compania oferă:

- autoturism de serviciu
- pachet salarial atractiv
- oportunitatea de dezvoltare profesionala


DESCRIEREA COMPANIEI:

Provident Financial este un lider internaţional în furnizarea de credite de consum, cu o tradiţie de peste 125 de ani şi aproximativ patru milioane de clienţi în toată lumea. Provident Financial este cotată la Bursa din Londra din anul 1962 şi astăzi este una dintre cele mai performante 125 de companii din Marea Britanie. În ultima decadă, compania noastră a pus bazele unor afaceri de succes în Europa Centrală, în ţări precum Polonia, Republica Cehă, Ungaria şi Slovacia, precum şi în Mexic. Numărul clienţilor pe plan internaţional a crescut rapid atingând, în prezent, 1.7 milioane de persoane. Serviciile către clienţi sunt asigurate de 20.000 de reprezentanţi locali şi aproape 3.500 de angajaţi. Începând din aprilie 2006, Provident Financial a pus bazele unei noi afaceri în România. Principalul nostru produs este creditul de valoare mică, pe termen scurt şi fără garanţii, acordat la domiciliu.


ANUNTUL CONTINE UN INTERVIU ONLINE CU 2 INTREBARI
Care sunt realizarile Dvs de pana acum in domeniul vanzarilor?
Ce credeti ca va recomanda ca un bun manager?






  Cei care au aplicat la acest job au mai aplicat la»...