Gratis

Manager Calitate Produs

SC HELL ENERGY SRL

Candidatul Ideal

1.Nivelul de studii:
  • Studii superioare și postuniversitare (Diplomă de licență și Master) cu specializare în inginerie sau inginerie alimentară

2.Competențe/abilități:
  • Capacitate organizatorică desavarșită, disciplină și eficiență în lucru;
  • Bun planificator pe termen mediu și lung, cu o capacitate de analiză complexă a situațiilor; setare de priorități dar și cu o bună privire de ansamblu a obiectivului setat;
  • Persoană setată pe rezolvarea de probleme, obținerea de soluții, gândire critică;
  • Personalitate obiectivă , integră, pragmatică și imparțială;
  • Spirit de observație, dinamism, perseverentă;
  • Abilități excelente de comunicare și relații interpersonale, persuasivitate
  • Responsabilitate, etică, onestitate, intransigență, conduită etică și confidențialitate
  • Competențe tehnice în utilizarea suitei MS Office ( Ms Excel, Ms Word, PowerPoint )
  • Respect față de lege și loialitate față de interesele companiei
  • Competențe lingvistice avansate în limba romînă, oral și în scris
  • Competențe lingvistice în limba engleză (nivel european minim B2)

3.Calificarea/experiența necesară:
  • Experiență profesională pe o pozitie similară sau în managementul calității produselor, cu minim 5 ani vechime
  • Permis de conducere categoria B
  • Existenta unor cursuri de pregatire si specializari in domeniul calitatii, alimentelor sau produs

Descrierea jobului

  • Implementează și menține sistemul de management al calității IFS, în conformitate cu standardul de referință și cu cerințele societății;
  • Se asigură că cerințele Standardului IFS se aplică integral în cadrul activității societății;
  • Întocmește și întreține înregistrările, monitorizările specifice pe fluxul de activitate;
  • Ține legătura cu terții în vederea planificării și monitorizării serviciiilor externalizate de deratizare, deratizare, verificare metrologică etc.
  • Participă efectiv la toate exercițiile de trasabilitate cât și la simulare de retragere;
  • Analizează reclamațiile de calitate de la beneficiari și comunică aceste aspecte în vederea eliminării lipsurilor din activitatea de depozitare;
  • Îmbunătățirea continuă a sistemului de management al siguranței alimentelor.
  • Identifică deficiențele de calitate, a cauzelor acestora și stabilește măsuri pentru remediere, pe care le aduce la cunoștința unității, urmărind realizarea hotărârilor luate de echipa de siguranța alimentară;
  • Verifică, monitorizează și realizează toate acțiunile de siguranță alimentară;
  • Se preocupă permanent de cunoașterea cerințelor standardelor de referință aplicabile societății precum și de modificările legislative în domeniu;
  • Participă la auditurile societății și completeaza documentația aferentă;
  • Reprezintă managementul firmei în relațiile cu Autoritatiile DSVSA, ANPC, DSP, OPC, DSVSE clienții și cu Organismul de Certificare, pentru subiectele ce au legatură cu calitatea produselor;
  • Reprezintă managementul firmei în toate relațiile de natură legală atât la nivel național cât și european pe probleme ce țin de produs;
  • Prelevarea probelor pentru analiză și transmiterea către laboratoare;
  • Menține legătura cu producătorii, este responsabilul principal pentru preluarea de noi produse și pregătirea tuturor formalităților necesare în vederea introducerii lor pe piața din Romania;
  • Asigură traduceri autorizate pentru etichetele produselor noi, verifică și asigură conformitatea textului cu conținutul efectiv și dozajele substantelor prezente în produs;
  • Se asigură că substanțele și dozarea acestora în cadrul produselor noi apărute sunt în limitele admise de lege
  • Asigură existența, arhivarea și disponibilitatea documentelor sau a certificărilor necesare pentru fiecare produs în parte, analize sau studii de laborator
  • Verifică sau asigură prezența și corectitudinea altor detalii importante prezente pe produs: design, nume, sigla, SGR, conținut
  • Realizează demersurile necesare în vederea înregistrării produselor cu conținut de vitamine sau alte substanțe ce necesită atenție specială pe platformele specifice indicate de catre regulamentele și legile în vigoare

Avantaje:
  • Program de lucru flexibil
  • Salariu fix, tichete de masă, prime cadou, tichete vacanță și bonusuri
  • Telefon, laptop
  • Mediu de lucru profesionist, companie multinațională;
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică

Hell Energy Drink este un personaj tânăr şi de succes al categoriei băuturilor energizante cu un trecut ce de-abia depăşeşte două decenii şi care se dezvoltă dinamic, este unul din mărcile FMCG care se dezvoltă cel mai rapid din lume, lucru dovedit şi de succesul său rapid, cât şi de piaţa sa de export ce se extinde în mod exploziv.

Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 19 Mai 2024