Gratis

MANAGER BIROU ANALIZE ECONOMICE

SC DIASIL SERVICE SRL

Candidatul Ideal

Calificări și competențe căutate:

 Studii superioare - Licență in domeniul economic / finante sau asimilat;

 Experienta de min. 5 ani în servicii de acest gen sau alte pozitii relevante;

 Comunicare verbală și scrisă excelentă;

 Energic si adaptabil la situatii de stres in exercitarea atributiilor;

 Interacțiune eficientă cu beneficiarii, colaboratorii si colegii de echipa;

 Persoana sociabila, comunicativa, proactiva si foarte organizata;

 Cunoaștinte avansate in utilizarea PC pachet office: excel si word in mod special;

 Pasiune pentru misiunea și brandul nostru pentru un mediu mai curat;

Descrierea jobului

Seful de birou analize economice pe care noi il cautam, reprezinta o poziție cheie in plan operational pentru Diasil Service ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄SRL fiind responsabil pentru implementarea si derularea unui contract pe o perioada de 10 ani constand in Delegarea gestiunii activității de colectare și transport a deșeurilor municipale, inclusiv operarea stațiilor de transfer și a centrelor de colectare cu aport voluntar în județul Suceava pentru zonele G. Humorului și Fălticeni.

Aceasta este o poziție care necesită o persoană extrem de motivată și autodirijată, cu o solidă experiență profesionala, precum si cu abilități interpersonale puternice.

Responsabilitățile acestui rol vor varia de la consolidarea imaginii societatii și pana la stabilirea unei viziuni clare, astfel încât întregul angajament al Diasil Service SRL fata de autoritati si cetateni să fie realizat.

Mai exact, avem nevoie de cineva care să se ocupe de:

 Realizarea evidențelor contabile în legătură cu prezentul contract;

 Balanțele analitice si bilanturile contabile distinct pe contract;

 Coordonarea activitatii personalului din subordine compus dintr-un contabil de

gestiune si doi operatori de date;

 Monitorizarea activitățiilor de introducere a datelor în software – ul de gestiune;

 Controlul operativ al datelor introduse in programele de evidenta si gestiune;

 Coordonarea arhivarii fizice și electronica a documentelor de la personalul operativ;

 Gestionarea fizica și electronica a contractelor cu beneficiarii;

 Centralizeaza datelor pe care le va pune la dispoziția managerului de contract;

 Centralizarea cantitățiilor de servicii prestate lunar pentru fiecare beneficiar in parte;

 Intocmirea facturilor pentru serviciile prestate și urmarirea incasarii acestora;

 Monitorizarea si inregistrea lunara si cumulativa a cheltuielilor pe categorii;

 Raporte lunare cu privire la tarifele rezultate, analize economice statistice, etc;

 Statele de plată, pe baza pontajelor primite de la celelalte compartamente;

 Realizarea angajărilor și încetărilor pentru contractele de muncă individuale;

Avantaje și beneficii:

 Salariu competitiv ce se va comunica in timpul interviului;

 Lucru intr-o echipa dinamica si responsabila;

Diasil Service SRL este o societate comercială cu capital integral românesc, înființată în anul 1994, organizația avand o experiență de cca. 30 de ani în servicii din domeniul mediului, activitatea de salubrizare a deșeurilor municipale, precum si celorlalte categorii de deseuri pe tot fluxul, incepand de la colectare, tratare si pana la eliminare.

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024