Gratis

Lucrator comercial in magazine partenere FH OUTLET CENTER

Fashion House Operations Management S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam lucratori comerciali pentru magazinele partenere din Fashion House Oulet Center PALLADY si Fashion House Oulet Center MILITARI.
Candidatul ideal trebuie sa fie adaptabil, activ, orientat catre client, riguros, eficient, orientat spre rezultat, cu spirit de echipa, ospitalier.
Satisface clientul, propunandu-i produse si preturi corespunzatoare cu asteptarile lor.
Participa la cresterea cifrei de afaceri si asigura performanta segmentului prin
ascultarea, convingerea si satisfacerea exigentelor clientilor, urmand procedurile de
vanzare stabilite in magazin.

Cunoaste tehnicile de vanzare, caracteristicile tehnice ale produselor, evolutia produselor si concurenta.
Cunoaste sistemul de vanzare, sistemul de scanare a produselor.

Descrierea jobului

* intampina, indruma si informeaza clientii in legatura cu caracteristicile produselor si cu discounturile aplicate in magazin
* ofera informatii clientului in functie de destinatia produsului dorita si de obiectivele sale de vanzare
* explica clientului procedura de verificare a produselor
* raspunde la intrebarile clientilor in legatura cu procedura de retur
* cunoaste gama de produse a magazinului, caracteristicile speciale ale produselor, precum si modul de utilizare al lor
*aranjeaza produsele la raft, punand in valoare produsele
* asigura ordinea si curatenia rafturilor
* verifica prezenta etichetelor de pret
* respecta rotatia produselor
* verifica preturile produselor din gondole si din magazin
* se asigura ca instrumentele de lucru sunt sigure si nu afecteaza securitatea persoanelor
* participa activ la gestionarea optima a procesului de aprovizionare a magazinului
* participa la inventar
* administreaza deseurile si materialele de ambalare
* utilizeaza si respecta instrumentele de lucru
* participa la realizarea obiectivelor segmentului, tinand evidenta pierderilor, produselor deteriorate si a stocurilor

* Transmite, pe linie ierarhica, remarcile si reclamatiile clientilor.

FASHION HOUSE Group este unul dintre marii jucatori de pe piaţa europeană de centre de tip Outlet şi cel mai mare dezvoltator şi operator din ECE şi Rusia, cu o experientă dovedită în întemeierea sectorului de Outlet pe pieţele emergente.

FASHION HOUSE Group face parte din Grupul Liebrecht & wooD, un dezvoltator imobiliar european, care, pentru mai mult de douăzeci de ani a fost activ pe cele mai mari pieţe din ECE in Polonia, România şi Rusia.

Datorită unei echipe specializate şi dedicate conceptului de Outlet, FASHION HOUSE Group a construit şi menţinut parteneriate de lungă durată cu cele mai faimoase branduri de retail din lume.

Primul Centru Fashion House şi-a deschis porţile în februarie 2004, în sudul oraşului Sosnowiec, lângă Katowice. Acum Centrele Fashion House Outlet aduc anual peste 250 de branduri internaţionale către 10 milioane de cumpărători din Romania şi Russia.

In Romania, Fashion House a deschis in 2008 singurul centru de tip outlet din tara ramanad pana astazi o propunere unica pentru cumparatorii care apreciaza si cauta branduri renumite la preturi accesibile. In 2021 este programata deschiderea celui de-al doilea Fashion House in Bucuresti, ca o confirmare a succesului de care se bucura acest concept in peisajul de retail din Romania.

Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 11 Mai 2024 Expiră 27 Mai 2024