Gratis

Lucrator comercial cu atributii de casier_METRO

METRO România

Candidatul Ideal

Responsabilități principale:
• Servești cu profesionalism și amabilitate clienții, îndrumându-i spre cele mai potrivite alegeri;
• Receptionezi marfurile, aprovizionezi suprafata de vanzare cu articolele aflate in stoc si participi la inventarierera acestora;
• Încasezi plățile și emiți facturile pentru marfă achiziționată de către clienți;
• Verifici caracteristicile produselor - termenele de valabilitate și prețul;
• Colectezi marfa din raioane, conform comenzilor de la clienti

Descrierea jobului

Poți fi și tu #METROCHAMPION, dacă:
• Iți place să lucrezi cu clienții si să le fii de ajutor;
• Ești organizat, atent și dai dovadă de responsabilitate în privința activităților zilnice;
• Dorești să înveți ce înseamnă munca cu sortimente variate și clienți diverși din mediul business;

Noi, la METRO, suntem campionul afacerilor independente prin cele 30 de magazine proprii și rețeaua LaDoiPași. Susținem afacerile locale prin oferirea de soluții multichannel diversificate și dezvoltarea unor relații solide și de lungă durată cu clienții Revânzători și HoReCa.
• Încă din 1996 construim cariere de succes, iar certificarea Top Employer confirmă angajamentul nostru de a îmbunătăți constant experiența colegilor prin crearea unui mediu de lucru sigur și stabil, cu oportunități de dezvoltare profesională, inclusiv la nivel internațional.
• #METROVIBE reflectă atmosfera de lucru prietenoasă și optimistă! Suntem mereu cu zâmbetul pe buze, pregătiți să trecem prin orice provocare împreună!
• Suntem 4000 #METROCHAMPIONS si te invităm să afli mai multe și să te alături echipei pe pagina Cariere din www.metro.ro.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024