Gratis

Junior Sales Officer / Consilier finantare

AXIOMA FINANCE I.F.N. S.A.

Candidatul Ideal

Persoana care are dorința de a-și forma o carieră în domeniul financiar, într-o companie nouă, lipsita de birocrație, unde vocea fiecărui angajat contează și determină adaptarea și evoluția companiei. Jobul presupune comunicare cu clienții și dorința de a dezvolta abilitățile de negociere.

Descrierea jobului

Responsabilități de bază:
Asigură promovarea și vânzarea produselor financiare oferite de companie. Produse financiare vizate – credite si factoring. Clienții ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃companiei – afaceri din segmentele Micro și Mici.
Colectează date primare despre afacerile clienților și le prezintă în formă analitică conducerii companiei pentru luarea deciziei de finanțare.
Gestionează portofoliul de clienți și asigură consilierea lor periodică privind utilizarea produselor financiare oferite de companie.
Responsabil de atingerea obiectivelor comerciale individuale stabilite de companie.

Beneficii pentru angajați:
Angajații Axioma au posibilitatea să se dezvolte profesional și personal într-un mediu cu creștere rapidă, fiind parte a unei echipe care lansează un start-up într-o piață nouă.
Familiarizarea și contribuția la dezvoltarea de produse financiare digitale inovative.
Contact și comunicare permanentă cu mediul de afaceri din Romania, stabilirea legăturilor cu antreprenori din diverse domenii de activitate.
Suport de la echipa locală și cea internațională a grupului pentru realizarea eficientă a task-urilor de serviciu și a proiectelor individuale.
Mediu de lucru prietenos și bazat pe principiul respectului și suportului reciproc.
Nu solicităm experiență profesională specializată – e nevoie doar de ambiție sănătoasă, dorința de dezvoltare profesională și personală, activism și responsabilitate pentru deciziile asumate.

Axioma Finance este o instituție financiară nebancară, reglementată și supravegheată de Banca Națională a României, parte a unui grup financiar axat pe oferirea de diverse servicii și produse financiare clienților săi: creditare pentru antreprenori, servicii de Factoring.
Publicat 2 Mai 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 1 Iun. 2024