Gratis

Junior Contabil

SUPER CONTABILITATE 2003 S.R.L.

Candidatul Ideal

CERINȚE:
Licenţă studii contabilitate;
Cunoştinţe foarte bune MS Office;
Persoană independentă, responsabilă, atentă la detalii, cu abilităţi dezvoltate de comunicare, orientată spre obţinerea de rezultate;
Să fie o persoană cu iniţiativă şi capacitate de analiză, sinteză şi cercetare a informaţiilor, capabilă să poată privi o situaţie în ansamblu, cât şi în detaliu;

Descrierea jobului

Asigura relatia cu clienti si terti (autoritati, institutii, banci, clienti, furnizori, etc);
Primeste, verifica, inregistreaza si arhiveaza documente financiar – ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂contabile;
Intocmeste documentele contabile;
Introducerea in programul de contabilitate a tuturor ducumentelelor primare ( facturi, chitante, extrase, instrumente de plata )
Inregistrarea zilnica a extraselor de cont
Dispozitii de plata, dispozitii incasare, intocmire deconturi de cheltuieli
Inregistrarea in programul de contabilitate a incasarilor de la clienti si a platilor catre furnizori
Intocmirea registrului de casa in lei ( incasarile sunt si cash)
Evidenta facturilor de achitat
Intocmirea si depunerea declaratiei Intrastat;
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024