Gratis

(Jr) Precision Farming Technician- Barlad

SC Titan Machinery Romania SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent al unei facultati de profil tehnic reprezinta un avantaj: mecanica, electronica si electrotehnica, cadastru, geodezie.
  • Bune cunostinte in domeniul electric si de comunicatii.
  • Cunostinte bune despre Sistemele de Pozitionare Globala (GPS) si despre Sistemele Informatice Geografice (GIS) reprezinta avantaj.
  • Cunostinte de electrica, electronica si sisteme hidraulice reprezinta avantaj.
  • Cunostinte despre sistemele de autoghidare prin satelit pentru masini agricole constituie un avantaj.
  • Abilitati avansate de operare a calculatorului, inclusiv abilitati de operare a programelor IT specifice pentru instalarea si diagnoza Sistemelor pentru Agricultura de Precizie (GPS).
  • Abilitati bune de comunicare, precum si abilitatea de a efectua instruirea tehnica a celorlalti colegi.
  • Persoana proactiva, orientata catre client si catre rezultate, capabila sa lucreze in echipa.
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu este obligatorie.
  • Experienta anterioara in domeniul tehnologiilor de masurare constituie un avantaj.
  • Disponibilitatea de a se deplasa in regiunea de responsabilitate (Vrancea, Galati, Bacau, Vaslui, Neamt, Iasi, Suceava, Botosani)

Descrierea jobului

  • Cunoaste Sistemele pentru Agricultura de Precizie (GPS) comercializate de companie si face demersurile necesare pentru a asigura buna lor functionare; in acest sens, pastreaza contactul permanent cu furnizorii companiei, partenerii de lucru si clientii.
  • Ofera suport tehnic pentru functionarea optima a sistemelor GPS si efectueaza interventii pe teren, la client, pentru montarea, mentenanta si service-ul sistemelor GPS.
  • Participa activ la actiunile de promovare a produselor GPS (ex. demonstratii pe teren, expozitii, targuri).
  • Participa la sesiunile de training pentru produsele GPS

Ca parte din echipa TITAN iti vom oferi:
  • Un pachet de beneficii in care salariul este exprimat in EURO net si platit in lei, actualizat la cursul mediu din fiecare luna;
  • Instrumente de lucru (masina de serviciu, laptop, telefon);
  • Bonuri de masa in valoare de 30 lei/zi lucrata oferite lunar in format electronic;
  • Vouchere de vacanta;
  • 25 de zile de concediu pe an;
  • Abonament medical in cadrul unei retele private de sanatate;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si participare la training-uri;
  • Carti direct la birou de la Bookster (biblioteca online) si discounturi la spectacole/evenimente culturale.

Cu peste 40 de ani de experiență, grupul Titan Machinery Inc. din Statele Unite ale Americii deține și administrează o rețea de distribuție de echipamente și servicii în industria de agricultură și cea de construcții la scală internațională. Titan Machinery este cel mai mare distribuitor de utilaje agricole și de construcții din S.U.A și unul dintre cei mai importanți importatori și distribuitori de astfel de echipamente la nivel mondial. Principalul partener al Titan Machinery este concernul CNH Industrial, care cuprinde mărci celebre printre care Case IH, Case Construction, Iveco, New Holland Agriculture și New Holland Construction. De asemenea, Titan Machinery este cel mai mare distribuitor din lume al produselor CNH Industrial.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024