Gratis

IT Project Manager

RASIROM RA

Candidatul Ideal

Ce asteptari avem de la tine:
  • Sa ai studii superioare in domenii tehnice relevante (tehnologia informatiei, cibernetica, electronica, telecomunicatii);
  • Detinerea unei certificari in management de proiect constituie avantaj (PRINCE, PMP, Manager de proiect IT CNFPA, ITIL, etc);
  • Sa ai cunostinte foarte bune de utilizare Microsoft Project;
  • Sa ai minim 5 ani de experienta relevanta în managementul proiectelor IT;
  • Sa ai abilitatea de a organiza proiecte complexe si de a motiva echipe extinse de proiect.

Descrierea jobului

Cu ce te vei ocupa:
  • Vei cataliza comunicarea intre partenerii din cadrul proiectului si vei asigura respectarea obligatiilor contractuale;
  • Vei intocmi graficul de executie ;
  • Vei intocmi organigrama propiectului ;
  • Vei coordona activitatile echipelor proprii de tehnicieni, ingineri si a subcontractorilor pentru incadrarea in termenele de finalizare a lucrarilor;
  • Vei realiza matricea de riscuri si vei monitoriza planul de raspuns;
  • Vei monitoriza si raporta progresul atins fata de obiectivele propuse;
  • Vei administra bugetul proiectului;
  • Vei intocmi procesele verbale de urmarire a fazelelor determinante ale proiectului;
  • Vei intocmi rapoarte de progres.
Ce vei gasi la RASIROM:
  • Provocări profesionale;
  • Salarii competitive;
  • Pachet variat de beneficii;
  • Oportunităţi de dezvoltare a carierei;
  • Stabilitate.

RASIROM, companie fondată în 1995 şi deţinută integral de către stat, asigură operarea continuă şi sigură a sistemelor tehnologice pentru instituţiile din Sistemul Naţional de Apărare, Ordine Publică şi Securitate Naţională..

Misiunea Rasirom este de a asigura funcționarea sigură și continuă a infrastructurilor critice și a sistemelor esențiale, cercetând, inovând și dezvoltând produse de tehnologie avansată.

Direcțiile de piață strategică sunt: informații speciale, aeroporturi și trafic aerian, infrastructuri critice, securitate internă și ordine publică, utilități, telecomunicații, Cyber și digitalizare.

Echipa Rasirom este formată din 350 angajați cu un nivel înalt de expertiză în domeniile în care activează.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024