Gratis

IOS Developer

STARTECH TEAM

Candidatul Ideal

Ești pasionat/pasionată de dezvoltarea de aplicații pentru platforma IOS și îți place să găsești soluții creative la provocările tehnice? Atunci ai ajuns la locul potrivit! Compania noastră este în căutarea unui IOS Developer cu viziune, dedicare și care să se alăture echipei noastre dinamice și inovatoare.

Cerințe:
- Cunoștințe solide de OOP & Design patterns
- Cunoștințe de bază în networking
- Bune cunoștințe despre AutoLayout
- Experiență în arhitectura Client-Server și folosirea HTTPS, REST și JSON

Descrierea jobului

-Crearea documentației aplicației
-Proiectarea și construirea aplicațiilor mobile
-Colaborarea cu echipa de design pentru a defini caracteristicile aplicației
-Asigurarea calității și performanței aplicației conform specificațiilor
-Identificarea potențialelor probleme și rezolvarea blocajelor în aplicație
-Remedierea erorilor din aplicație înainte de lansarea finală

StarTech Team este o echipă formată din peste 240 de specialişti IT orientaţi spre performanţă şi spre rezultate imediate, care oferă predictibilitate, proactivitate, securitate şi continuitate tuturor clienţilor săi. Povestea de succes StarTech Team a început în 2001, când a fost înfiinţată compania mamă - Class IT. Treptat ne-am creat propria identitate şi am dezvoltat o cultură organizaţională unică, în care am îmbinat cu succes conceptele de muncă, joacă (gamification) şi emoţie constructivă în activităţile zilnice pe care le-am derulat. Continuăm să facem acest lucru. Prin simboluri, elemente specifice (ţinută, insigne, medalii), şi prin evenimente dedicate echipei reuşim în fiecare zi să creăm un cadru organizaţional în care susţinem şi recompensăm performanţa, asigurând astfel condiţii propice de dezvoltare profesională şi personală fiecărui membru. Beneficiarii finali sunt clienţii noştri deoarece reuşim astfel să creştem eficienţa serviciilor IT către aceştia. Cei peste 240 de specialişti IT din echipa noastră sunt instruiți și certificați în suport tehnic, comunicaţii, reţelistică sau în servicii de securitate. 100% dintre administratorii de rețea sunt certificaţi Microsoft, Fortinet şi Cisco.
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024