Gratis

INTERNSHIP SPECIALIST ACCES RED - PITESTI

DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare facultate/ master in unul dintre domeniile: Tehnica- Energetica/ Electrotehnica/Electromecanica/ Automatica, cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
  • Bune cunostinte de utilizare Microsoft Office (Word, Excel);
  • Bune cunostinte de operare PC;
  • Spirit de echipa;
  • Atitudine orientata spre rezultat;
  • Dorinta de invatare continua.

Descrierea jobului

  • Emite si supune aprobarii fisele de coexistenta/avizele de amplasament si planurile de situatie pe care traseaza retelele electrice din ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄zona analizata, pentru solicitantii din raza de activitate a COARED;
  • Redacteaza si supune semnarii scrisoarea de comunicare catre solicitanti, privind intocmirea SC/SA, atunci cand solutiile de apropiere/coexistenta nu sunt evidente, sunt complexe sau se impune modificarea amplasamentului si inregistreza nr./data scrisoare in registrele unice AA;
  • Verifica dosarele si elaboreaza contractele de mutare/deviere pentru eliberare amplasament, le supune semnarii, conform competentelor, urmareste respectarea termenelor si incasarea sumelor contractate;
  • Introduce in SAP contractele de racordare si eliberare amplasament semnate conform competentelor si le transmite prin SRU, la utilizatori in vederea semnarii de acestora;
  • Intocmeste fisa/fisele de calcul al tarifului de racordare pentru avizele tehnice de racordare clienti, emise la nivelul COARED;
  • Emite, la nivelul COARED, contractele de racordare pentru clienti casnici, agentii economici, micii consumatori si marii consumatori, în conformitate cu legile, metodologiile si procedurile operationale, în vigoare, le supune semnarii conform competentelor si inregistreaza datele necesare in SAP;
  • Umareste incasarea tarifului de racordare si respectarea termenelor contractelor de racordare (inclusiv termenele pentru realizarea lucrarilor de intarire retea prevazute in ATR-uri), semnate de solicitanti si transmite documetatia completa la SMAD/MPL, in vederea achizitiei proiectarii/executiei lucrarilor de racordare;
  • Analizeaza si rezolva reclamatiile, petitiile si cererile clientilor din raza de activitate a COARED privind procesarea cererilor de amplasament, a cererilor de racordare si a contractelor de racordare/deviere;
  • Asigura interfata cu prestatorul extern care urmareste realizarea bransamentelor electrice si punerea sub tensiune a instalatiilor racordate la RED;
  • Raspunde de respectarea indicatorilor comerciali (respectarea termenelor privind racordarea la retea) stabiliti prin standardul de performanta, aprobati prin ordinul ANRE 46/2021;
  • Participa la receptionarea si punerea in functiune lucrarilor de alimentare cu energie electrica, conform competentelor;
  • Preia din atributiunile si competentele celorlalti Specialisti acces RED pe perioada delegatiilor si concediilor acestora, la dispozitia sefului COARED;
  • Asigura arhivarea documentelor elaborate in concordanta cu programele si prevederile legale in vigoare.

Descrierea companiei

Noi suntem echipa Evryo. O echipa pentru Oameni.

Din 8 aprilie 2024, echipa Grupului CEZ in Romania a devenit echipa Grupului Evryo.

Producem energie verde in Romania de 19 ani si suntem cel mai mare producator privat de energie regenerabila din tara.

Avem cel mai mare parc eolian operational pe uscat din Romania. Companiile Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team administreaza Parcul Eolian Evryo.

Am dezvoltat primul sistem plutitor de energie fotovoltaica de 1.000 kW din tara gestionat de compania TMK Hydroenergy Power.

Distribuim energie intr-un sfert de Romanie, in regiunea Olteniei si Munteniei, în 7 judete: Arges, Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt, Teleorman si Valcea prin compania Distributie Oltenia. Stapanim forta creatoare a tehnologiei, o forta care schimba acum lumea.

Producem si distribuim nu doar energie electrica, ci si Energie pentru Bine prin proiectele comunitare dezvoltate de Evryo Power. Punem impreuna energia oamenilor nostri cu energia comunitatilor pentru a genera progres si un viitor mai bun pentru fiecare dintre noi.

Vino in echipa noastra, fii si tu o sursa de energie!

www.evryo.ro

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024