Gratis

Inspector SSM - Securitate si Sanatate in Munca

EHS SOLUTIONS - ENVIRONMENT, HEALTH AND SAFETY S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Cerinte:
-Curs obligatoriu de Securitate Sanatate in Munca 80 ore;
-Permis de conducere, categoria B (prezinta un avantaj);
-Cunostinte primare PC (World, Excel);
-Disponibilitate de deplasare in localitatea Scurtul Mare din județul Teleorman.

Competente:
-Buna capacitate organizatorica;
-Responsabilitate, seriozitate, spirit de echipa.

Beneficii:
-Renegociere salariala dupa primele 6 luni de activitate;
-Masina de serviciu/ Se poate utiliza masina personala cu plata compensatie rodaj/ Decontare abonamente;
-Program de lucru flexibil;
-Calificare la locul de munca (pentru alte cursuri specializate: Cadru Tehnic PSI, Evaluator Riscuri etc.).

Descrierea jobului

Descrierea postului:
-Participa la intocmirea documentelor legale din domeniu;
-Instruieste lucratorii la angajare, la locul de munca si periodic din ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄punct de vedere SSM;
-Monitorizeaza activitatea lucratorilor in santier in vederea respectarii normelor SSM;
-Organizeaza prelucrarea periodica a legislatiei in vigoare si aduce la cunostinta partilor interesate modificarile legislative aparute in domeniu;
-Organizeaza, pastreaza si arhiveaza documentele specifice, procedurile operationale, ghidurile si instructiunile in domeniul SSM;
-Identifica pericolele si riscurile SSM specifice si evidentiaza zonele cu risc ridicat si specific;
-Se asigura ca lucratorii respecta normele SSM;
-Urmareste evidenta echipamentelor de munca.

S.C. EHS SOLUTIONS – ENVIRONMENT, HEALTH AND SAFETY S.R.L. este o companie tanara, care are maturitatea conferita de experienta membrilor ei.
Suntem dedicati partenerilor nostri, relatia cu acestia se bazeaza pe transparenta, respect reciproc, incredere si integritate. Suntem partenerii lor intr-un proces consultativ care urmareste solutii oportune pentru conformarea cu cerintele legale in domeniu si crearea unui mediu de lucru mai sigur.
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 21 Mai 2024