Gratis

Inspector de securitate

CIVITAS PSG S.A.

Candidatul Ideal

•O buna cunoastere a pietei serviciilor de securitate, marcata printr-o experienta relevanta in domeniu (minim 3 ani);
•O buna cunoastere a activitatilor din domeniul securitatii private (Legea 333/2003 – privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor si protectia persoanelor);
•Excelente abilitati de organizare, analiza, planificare si control - evaluare;
•Abilitatea de a lucra cu oamenii, de a coordona echipe;
•Orientare spre satisfactia clientului/ beneficiarului;
•Abilitati in managementul vizual si managementul timpului;
•Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
•Dinamic, cu initiativa, capabil sa gaseasca solutii;
•Calitati de formator;
•Disponibilitate pentru deplasari frecvente si program de lucru prelungit;
•Studii superioare;
•Cunostinte PC;
•Limba engleza – nivel mediu;
•Permis de conducere – categ. B;
•Fara antecedente penale;

Descrierea jobului

•Identifica permanent asteptarile si obiectivele clientilor/ beneficiarilor referitoare la serviciile prestate de personalul de securitate;
•Gasirea de solutii optime care sa permita diminuarea semnificativa a pierderilor suferite de beneficiari;
•Identifica si analizeaza specificul proceselor pentru protectia proprietatii, comparativ cu specificul proceselor desfasurate de beneficiar, pentru aplicarea unor metode de imbunatatire, cu orientare catre nevoile si asteptarile clientului/ beneficiarului;
•Cunoaste si evalueaza afacerea clientilor/ beneficiarilor, anticiparea nevoilor acestora, prin optimizarea rezultatelor prestatiilor pentru protectia proprietatii;
•Analizeaza procedurile si instructiunile de lucru ale beneficiarului, pentru intocmirea si implementarea procedurilor interne la nivelul beneficiarului, procedand astfel si la instruirea/ formarea continua a echipei de securitate;
•Urmareste permanent respectarea procedurilor de lucru aplicate de beneficiar, de catre echipa de securitate;
•Recomanda beneficiarului solutii de securitate, pentru imbunatatirea proceselor de preventie si reducere a riscurilor, pierderilor rezultate din furturi, frauda, distrugeri, deseuri, etc;
•Identifica aspecte ce caracterizeaza eficienta proceselor de protectie a proprietatii (valoarea adaugata si pierderile determinate de fiecare proces);
•Procedeaza la abordarea si rezolvarea continua a incidentelor/ problemelor aparute in activitatea de securitate, pentru a permite imbunatatirea rezultatelor obtinute;
•Aplica metode si tehnici de colectare si analiza a datelor, de planificare, instrumente de imbunatatire (metode de standardizare a muncii, management vizual – semnalizarea atingerii conditiilor care pot determina producerea unei situatii anormale, astfel incat sa fie posibila aplicarea la timp a unei actiuni corective);
•Monitorizeaza relatiile de lucru, intre membrii echipei de securitate si membrii echipei beneficiarului pentru furnizarea de sugestii de imbunatatire a acestora;
•Intocmeste rapoarte specifice de lucru, prin care monitorizeaza activitatea echipelor de securitate, isi autoevalueaza activitatea desfasurata in relatia cu beneficiarul (probleme identificate, masuri propuse beneficiarului, masuri aplicate, rezultate statistice obtinute);
•Solicita periodic feedback de la beneficiar referitor la activitatea de servicii prestate de echipa de securitate;

Cu o experienţă de peste 20 ani în domeniu, si peste 3600 de angajati, Civitas Group furnizează soluţii de securitate adaptate nevoilor clientului.

Oferind încă de la început servicii profesionale, acoperind sectorul pazei umane, monitorizării şi intervenţiei rapide şi al sistemelor electronice de securitate, ne-am remarcat, devenind unul dintre furnizorii importanţi de servicii de securitate, statut certificat de un portofoliu relevant de clienţi.

În domeniul pazei umane avem o puternică infrastructura la nivel naţional, putând asigura servicii de cea mai înaltă calitate, prin parteneriate stategice. Selecţia partenerilor este rezultatul unui riguros audit de evaluare continuă, care are ca principale criterii competenţa, performanţa,etica şi respectul pentru lege.

Ne bazăm pe un colectiv calificat, care face posibilă realizarea performanţelor remarcabile, prin respectarea tuturor reglementărilor tehnologice şi de siguranţă date de standardele din domeniu.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024