Gratis

INSPECTOR ASIGURARI

SANDU AGRIASIG S.R.L.

Candidatul Ideal

Student sau absolvent de facultate (avantaj studii economice)
Persoana dinamica, cu aptitudini de comunicare si spirit de echipa,organizata si foarte constiincioasa, atenta la detalii, dornica sa invete si sa se dezvolte permanent;
Abilitatea de a lucra cu calculatorul si cunostinte Microsoft Office;
Personalitate pro-activa, orientata catre actiune/obtinere de rezultate;
Abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala;
Abilitatea de a analiza informatii si de a le prezenta sistematic, logic;
Capacitate de atentie concentrata/distributiva; atentie/interes pentru detalii, rigurozitate;
Capacitate de organizare/auto-organizare;

Descrierea jobului

Responsabilitati
Activitatea de ofertare si administrare:
- intocmeste sau solicita oferte de asigurare pentru clientii societatii;
- intocmeste, verifica si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀transmite ofertele si politele de asigurare catre clientii societatii ;
- opereaza contractele de asigurare precum si documentele aferente acestora in aplicatiile folosite;
- intocmeste si transmite deconturile de prima aferente ratelor contractelor de asigurare;
- urmareste scadentarul reinnoirilor si ratelor si participa activ la contactarea clientiilor;

Beneficii:
- Plata cursurilor si exmamenelor necesare activarii in domeniul asigurarilor;
- Cursuri de pregatire si formare continua;

Societate de brokeraj, importanta pe segmentul asigurarilor in special asigurarile agricole.
Ne recomanda profesionalismul si seriozitatea!
Mottoul nostru este:
Respectul pentru munca si pentru oamenii cu care interactionez reprezinta drumul catre scucces!
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 21 Mai 2024