Gratis

INGRIJITORI BATRANI GERMANIA

Hausengel International Romania SRL
11 poziții

Candidatul Ideal

Doriţi să lucraţi în Germania?
Aveti cunostinte de limba germană conversațional?
Puneţi mult suflet şi aveţi multă înţelegere pentru persoanele în vârstă şi care au nevoie de îngrijire?
Doriți să decideti singur ce pacienți și familii acceptați?
Doriţi să vă concentraţi pe sarcina dumneavoastră ca îngrijitor şi să nu trebuiască să vă ganditi la birocraţie?
Vreţi să fiţi asigurat şi să fiţi înregistrat la toate autorităţile germane?
Nu doriţi să plătiţi comision de intermediere?
Doriţi să obţineți câștiguri din venituri independente de la 1200€ până la 2000 € plus cazare și masă?

Atunci va asteptăm sa vă alăturați grupului Hausengel International, cel mai mare prestator de servicii de ingrijire la domiciliu din Germania.

Descrierea jobului

Francizaţii noştrii - prestatorii de servicii de asistenţă Hausengel- activează în domeniul îngrijirii la domiciliu şi al „asistenţei non‐stop” pentru persoanele care au nevoie de asistenţă şi îngrijire 24 ore din 24..
Aşadar, oferim în întreaga Germanie soluţia adecvată pentru dvs., remunerabilă, pentru îngrijirea şi asistenţa la domiciliu.

Compania Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH cu sediul central în Ebsdorfergrund‐Heskem, este cel mai mare francizor din Germania pentru prestatorii de servicii de îngrijire la domiciliu.
Din anul 2005, Hausengel a efectuat zeci de mii de intermedieri între familii şi prestatori calificați de servicii de asistenţă. În fiecare caz, asistenţa şi îngrijirea de înaltă calitate la domiciliul persoanei îngrijite se află în centrul tuturor eforturilor noastre şi ale prestatorilor noştri de servicii de asistenţă, deoarece noi înşine ştim ce înseamnă a îngriji un membru al familiei la domiciliu.
Misiunea companiei defineşte obiectivele firmei noastre, serveşte ca orientare de bază în comportamentul zilnic al tuturor angajaţilor şi este supusă verificării şi îmbunătăţirii continue în situaţiile reale.
Urmând principiul gândirii şi acţionării economice pentru asigurarea poziţiei noastre, ca parte a unui lanţ de servicii, le solicităm francizaţilor noştri să colaboreze cu medicii alocaţi, cu serviciile de îngrijire în ambulatoriu, cu unităţile de servicii sociale etc., dar în primul rând cu familiile persoanelor care au nevoie de îngrijire. Conform obiectivului stabilit şi condiţiilor‐cadru prevăzute de noi împreună cu francizaţii noştri garantăm familiilor o îngrijire promptă la un nivel înalt şi în special, în propriul domiciliu. Astfel, punem la dispoziţie o ofertă largă de îngrijire şi servicii pentru persoanele învârstă din Germania.

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024