Gratis

Inginer / Tehnician Service

ENVIROTRONIC
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este:
  • curios
  • dornic sa se afirme
  • proactiv
  • loial companiei
  • interesat de propria sa evolutie
  • atent cu sculele, echipamentele si proprietatile companiei
  • dispus sa calatoreasca in interes de serviciu

Descrierea jobului

Asa arata o luna tipica in cadrul departamentului nostru de service:
  • incepem de luni cu deplasari in tara sau cu lucru de la birou ori de la atelierul de service (atunci cand avem ceva de remediat)
  • depalsarile in tara le facem pentru a instala, a pune in functiune sau a depana echipamente. Atunci cand punem in functiune echipamente, facem si instruirea personalului de exploatare al beneficiarului.
  • dupa fiecare vizita la beneficiar, intocmim cu acesta un proces verbal in care mentionam scopul prezentei noastre acolo. Avem tablete industriale pentru asta.
  • daca suntem foarte aglomerati, pe parcursul intregii saptamani vom merge de la un punct al tarii la altul.
  • vineri suntem la birou si povestim despre saptamana ce tocmai se termina, impartasim experiente de pe teren, cerem ajutorul colegilor si completam in sistemul nostru ERP activitatile finalizate. Tot vineri stabilim si planificarea pentru saptamana viitoare
  • sustinem departamenul de vanzari cu sprijin si informatii tehnice
  • sunt zile in care nu avem interventii. Atunci suntem la birou si ne documentam, inchidem tichete sau ajutam colegele cu documentatie tehnica
  • raspundem clientilor care ne suna pentru asistenta tehnica desi ne chinuim sa montam un controller pe perete
  • avem server de date cu toate manualele si tehnicile de service
  • avem scule, laptop, telefon, masina si chiar si birou pentru fiecare om in parte
  • avem si "team-building" unde ne strangem toti cei 15-16 membri si facem vreo boacana ceva

Envirotronic este specializata de mai bine de 15 ani pe comertul, instalarea, punerea in functiune si depanarea echipamentelor pentru apa potabila si apa uzata:

  • ​senzori de calitate apa
  • analizoare
  • debitmetre
  • senzori de presiune
  • senzori pentru detectie pierderi de apa
  • platforme online de date
  • aparatura de laborator
  • si multe altele
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024