Gratis

Inginer Tehnic/Mentenanta

APULUM TURISM S.R.L.

Candidatul Ideal

Elania Resort - o locatie de 5 stele cu centru de evenimente, HOTEL si SPA isi deschide in curand portile in totalitate si este in cautare de specialisti care sa se alaturi echipei care acum isi uneste fortele.
Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti de top, aflata la inceput de drum, dar dornica sa-si dovedeasca valoarea, acum ai ocazia sa o faci, aplicand la posturile disponibile in acest moment.

Cerințe:
-Experiență anterioară într-o poziție similară de inginer / responsabil tehnic sau sef serviciu (tehnic), responsabil mentenanta;
-Studii superioare în domeniul tehnic / inginerie;
-Experienta dovedita in lucrul cu sistemele si instalatiile de climatizare (HVAC, CTA), instalatii sanitare, instalatii electrice si sisteme BMS;
-Abilități excelente de comunicare și leadership;
-Capacitatea de a lua decizii strategice și de a rezolva probleme complexe;
-Orientare către rezultate și atenție la detalii;
-Experienta in domeniul HORECA este un avantaj, insa nu reprezinta un criteriu eliminatoriu;
-Cunoștințe solide de legislație tehnică și standarde de calitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
-preluarea instalatiilor si echipamentelor instalate si montate de catre firma de constructie, pe masura ce acestea sunt finalizate;
-preluarea, pastrarea si arhivarea planurilor si fiselor tehnice pentru echipamentele si instalatiile montate si date in folosinta in locatie;
-monitorizarea bunei functionari a echipamentelor si diverselor instalatii tehnice (sanitare, electrice, HVAC, etc.);
-asigurarea suportului de la distanta si/sau prin prezenta fizica in locatie, la nevoie, in ziua evenimentului;
-realizarea de interventii punctuale, in limita competentelor si a accesului la reparatii, tinand cont de termenele de garantie ale echipamentelor si instalatiilor;
-urmarirea modului de instalare/functionare a instalatiilor si echipamentelor precum si a termenelor la care se impune realizarea mentenantei;
-intocmirea planului de mentenanta preventiva pentru echipamentele si instalatiile din locatie, conform specificatiilor tehnice;
-programarea si urmarirea realizarii planului de mentenanta preveniva;
-selectarea serviciilor externe de mentenanta impreuna cu managementul locatiei.

ELANIA Resort este locul în care celebrăm bucuria de a trăi ineditul și în care creăm emoții și clipe de neuitat. E locul în care povestea ta devine elementul central al atenției noastre. Credem în bogăția experiențelor deosebite și le putem oferi într-un mod desăvârșit deoarece avem o înțelegere profundă a fiecărui detaliu, de la început până la sfârșit. Creăm experiențe care vor putea fi copiate, dar niciodată egalate. Și facem asta pentru tine.

ELANIA Resort este un centru multifuncțional în Cluj-Napoca, cu săli de evenimente, hotel, Spa și funcții speciale.
Un spațiu al echilibrului, liniștii și armoniei, Elania Resort este dedicat celor care aleg să trăiască excelența, care știu că luxul nu este despre aparențe, ci despe a fi înțeles și despre a avea parte de momente unice și neprețuite.

Creat sub semnul excelenței, Elitis Events Center se adresează celor care apreciază profesionalismul, atentia la detalii și care își doresc întotdeauna mai mult.
Amplasat în Făget, în mijlocul unei oaze de verdeață, cu o panoramă încântătoare asupra Clujului, Elitis Events Center dispune de 6 spații dotate inteligent și construite sustenabil, care se pot adapta oricăror cerințe, indiferent că este vorba de un eveniment corporate sau unul privat.

Valori precum sustenablitatea, excelenta si versatilitatea ne caracterizeaza, asa ca daca simti ca aceste valori te caracterizeaza, hai sa ne cunoastem si sa cream impreuna experiente memorabile oaspetilor care aleg sa treaca pragul acestei noi locatii exclusiviste din Cluj!
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024