Gratis

Inginer / specialist calitate Oradea / Bihor

SELINA

Candidatul Ideal

Pozitia vacanta este pentru proiectul: “Varianta ocolitoare a orașului Alesd” din judetul Bihor

Cerinte:
Buna capacitate de organizare, comunicare si colaborare;
Minim 3 ani experienta in proiecte de constructii si/sau reabilitari drumuri/ autostrazi;
Cunoaste reglementari in vigoare in domeniul asigurarii calitatii
Cunostinte avansate privind utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Word, Excel);Reprezinta avantaj:
Studii superioare in domeniul constructiilor;
Experienta intocmire cartea tehnica a constructiei;
Experienta in intocmire procese verbale de drumuri
Experienta in gestionarea unor contracte de lucrari de drumuri

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;
Participa la organizarea si coordonarea lucrarilor pe santier;
Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate ;
Verifica situatiile de lucrari prezentate de subantreprenori/furnizori pentru lucrarile/partile de lucrari executate, sub aspect cantitativ si calitativ;
Raporteaza rezultatul verificarii Directorului societaii in vederea confirmarii aprobarii/ respingerii respectivelor situatii de lucrari;
Studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie;
Intocmeste cartea tehnica a constructiei;
Intocmeste si/sau verifica atasamente, dispozitii de santier, rapoarte de lucru, situatii de lucrari suplimentare, oferte, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si verifica existenta documentelor de calitate;
Isi insuseste si urmareste aplicarea legislatiei, procedurilor si instructiunilor tehnice de lucru;
Analizeaza reclamatiile primite de la Beneficiari cu privire la operatiuni de ordin tehnic si organizeaza/planifica interventia in vederea remedierii deficientelor semnalate;
Aduce la cunostinta sefului ierarhic orice neregularitate sau eveniment atipic ce intervine in desfasurarea activitatii, in momentul semnalarii acesteia/acestuia.
Colaboreaza cu celelalte departamente ale companiei in vederea asigurarii desfasurarii in bune conditii a activitatii si indeplinirii obiectivelor propuse de management/actionariat.
Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele companiei.
Pastreaza confidentialitatii informatiilor si a documentelor companiei;·
Utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul firmei;·
Respecta prevederile normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau.
Beneficii:
Siguranta locului de munca;
Mediu de lucru competitiv;
Salariu motivant in functie de propriile performante;
Posibilitate de formare profesionala prin participare la cursuri de perfectionare;
Facilitati de relocare pentru persoanele cu domiciliu in alte localitati.

Grupul nostru de Firme este unul din cei mai importanti competitori de pe piata constructiilor din vestul tarii.

Cu peste 1.000 de angajati si peste 400 de utilaje si echipamente, constituim o forta concurentiala puternica, capabila sa se mobilizeze rapid pentru realizarea unor lucrari de mare anvergura, de o calitate superioara, care ne certifica pozitia de lider.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024