Gratis

Inginer/Sef de schimb - Oradea

CEMACON SA

Candidatul Ideal

Căutăm Inginer/Șef de schimb care să facă parte dintr-o companie în continuă dezvoltare, într-o echipă dinamică și motivată.

Știi că te potrivești pentru această poziție dacă:
  • ai studii superioare tehnice în domeniu (inginerie chimică, inginerie electrică, inginerie mecanică);
  • ai experiență de minim 2 ani într-o poziție similară/relevantă;
  • ai cunoștințe de operare PC;
  • ai noțiuni de organizare a producției și a muncii;
  • ai disponibilitate pentru munca în schimburi;
Și ești o persoană cu:
  • abilități de planificare, organizare și conducere a unei echipe;
  • abilități de comunicare și relaționare;
  • inițiative și proactivitate

Descrierea jobului

Ce vei face în noul tău rol:
  • vei planifica activitatea de producție și organiza activitatea schimburilor în funcție de planul de producție și programul de mentenanță pentru a asigura realizarea integrală a obiectivelor cantitative și calitative;
  • vei organiza activitățile schimbului, vei stabili persoanele pe posturi și vei comunica sarcinile exacte pe schimbul respectiv;
  • vei asigura suportul tehnic și vei instrui echipa;
  • vei raporta datele de producție (volume, calitate, consumuri, materii prime utilizate etc);
  • vei conduce procesul de asigurare a calității în activitatea de producție, conform procedurilor și standardelor existente;
  • vei răspunde de funționarea în bune condiții a echipamentului, aparaturii și utilajelor;
  • vei asigura condiţiile necesare respectării normelor de sănătate şi securitate în muncă, de prevenire şi stingere a incendiilor în zona de responsabilitate;Pachet oferit:
Pachet salarial ofertant, compus din salariu fix motivant,
  • Bonus de performanță;
  • Tichete de masă,
  • Prime de Paște și de Crăciun;
  • Prime conform Contractului Colectiv de Muncă;
  • Asigurare de accident; Integrare rapidă și plăcută într-o echipă de profesioniști dedicați și motivați;
  • Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul Grupului;

Te încurajăm să aplici, aici (ne) construim împreună!

CEMACON SA este cel mai mare producător de blocuri ceramice cu capital românesc şi liderul pieței din Transilvania.

Cu peste 52 de ani de experiență în industria materialelor de construcții, compania operează 3 mari capacități de producție situate în județul Sălaj, România, două de cărămidă și una de buiandrugi și furnizează produse inovatoare, care aduc plus-valoare utilizatorilor, obținute la costuri de producție foarte competitive.

CEMACON SA este companie listată la Bursa de Valori Bucureşti.

La CEMACON înțelegem importanța datelor tale cu caracter personal, motiv pentru care te încurajăm să accesezi www.cemacon.ro și să citești “Politica de confidențialitate” privind drepturile cu privire la datele pe care ni le incredinteazezi aplicând la un rol care te interesează.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 10 Mai 2024