Gratis

INGINER PROIECTANT ELECTRIC

CONTRAIL MACHINERY

Candidatul Ideal

EDUCATIE
Studii superioare in domeniu (Automatica si Calculatoare; Electronica, telecomunicatii si tehnologii informationale; Mecatronica; Electrotehnica; Energetica; Inginerie industriala si robotica etc.);

EXPERIENTA
Experienta in activitatea de proiectare electrica minim 2 ani
Experienta in conceperea si proiectarea schemelor hardware pt dulapuri electrice :de comanda si control
Experienta in realizarea proiectului HW pt instalatii hidrostatice cu aparatura proportionala este considerata un plus
Experienta in activitatea de fabricatie a dulapurilor electrice de comanda si control constituie un avantaj
Experienta in activitatea de service reprezinta un avantaj

CERINTE
Cunostiinte hardware : conversii energie (AC / DC);
Cunostiinte de utilizare a softului EPLAN;
Cunostiinte aparatura de proces si instrumentatie;
Cunoștințe MS Office (Word, Excel);
Cunostinte de limba engleza scris si vorbit nivel intermediar obligatoriu

COMPETENTE SI CALITATI
Comunicare eficienta
Spirit de observatie
Atentie concentrata si distributiva
Lucru in echipa / cooperare
Persoana deschisa spre a acumula cunostiinte noi
Capacitatea de a privi problema din mai multe perspective
Capacitatea de a inova si a gasi solutii alternative
Capacitatea de prioritizare
Capacitate de asimilare, corelare, intelegere, sintetizare informatii legate de logica de comanda si control pentru instalatii de automatizare complexa
Dinamism
Initiativa
Competente etice
Orientare spre rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI
Revizuire scheme electrice existente;
Proiectare scheme electrice produse (Eplan);
Intocmire BOM proiect;
Arhivare electronica documentație tehnica;
Dezvoltarea și ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂menținerea unei documentații clare și precise a echipamentelor sau proceselor de care este responsabil/a;
Identifica noi tehnologii care ar putea fi utilizate pentru a oferi beneficii reale de afaceri;
Întocmește si transmite rapoarte statistice specifice activității, la solicitarea sefului direct;
Realizeaza specificatiile tehnice si manualul de utilizare (in limba Romana sau Engleza) pentru produsele proiectate sau reconditionate;
Asigură asistența tehnică echipei de productie dulapuri electrice;
Asigură asistența tehnică echipei din de service, daca va fi cazul;
Asigură asistența tehnică echipei de punere in funcțiune.

CONTRAIL MACHINERY is a dynamic company, specialized in design and manufacturing of Rail Flash-Butt Welding Machines. We are in a permanent evolution, being connected in real time at the top level of the existing technology, so that we can offer at any time high-quality and modern solutions.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024