Gratis

Inginer Mecanic

JTEKT BEARINGS ROMANIA S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautăm un Inginer Mecanic pasionat pentru a se alătura echipei din departamentul de inginerie. O persoană creativă, cu o abordare inovatoare și interesat de mașini și echipamente mecanice.

Cerințe:

- Studii superioare în domeniul ingineriei de preferinta: mecanica, electrotehnica, automatizari
- Experiență anterioară similara de minim 5 ani.
- Cunoștințe de proiectare asistată de calculator (CAD) și alte programe relevante. - este un plus
- Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă.
- Atenție la detalii și capacitatea de a rezolva problemele tehnic.
- Cunostinte de limba engleza: nivel mediu
- Bune abilitati de comunicare si organizare
- Gandire strategica, responsabilitate, rigurozitate, spirit analitic

Descrierea jobului

- Planificarea si urmarirea activitatii de intretinere periodica a utilajelor de productie asigurarea functionarii in parametri normali a liniilor de ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈productie.
- Colaborarea strânsă cu echipa de producție pentru a asigura implementarea corectă a proiectelor.
- Organizearea si coordonarea activitatilor specifice in conformitate cu procedurile stabilite
- Planificarea si asigurarea derularii reviziilor periodice ale liniilor de productie
- Verificarea starii tehnice a utilajelor si depistearea cauzelor disfunctionalitatilor
- Intocmirea de rapoarte de analiza a cauzelor defectiunilor aparute
- Controlul si verificarea instalarii, a modului de operare, de intretinere si de reparare al masinilor si echipamentelor pentru a asigura instalarea si functionarea acestora conform specificatiilor tehnice
- Gasirea de solutii pentru utilizarea rationala a tuturor resurselor disponibile si de rreducere a consumurilor energetice
- Promovarea si mentinerea unor relatii de colaborare si a unui comportament profesional in cadrul departamentului si companiei

Beneficii:

- Pachet salarial motivant
- Mediu profesional cu oportunitati de dezvoltare in domeniu
- Calificare si pregatire profesionala continua

Beneficiile acestei poziții includ oportunitatea de a lucra într-un mediu stimulant, cu proiecte variate și provocatoare. Veți avea șansa de a vă dezvolta abilitățile tehnice și de a contribui la inovația în domeniul ingineriei mecanice.
Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024