Gratis

Inginer Mecanic

ALBALACT, Oiejdea, Judetul Alba
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare Mecanica (Hidraulica & Pneumatica, Mecatronica, Utilaj Tehnologic, TCM), sau Electrica.
  • Cunostinte de mecanica generala si a principiilor de functionare ale diverselor echipamente( compresoare, pompe, ventilatoare instalatii de frig, cazane de abur)
  • Cunostinte despre actionari si automatizari electrice, reprezinta un mare avantaj
  • Cunostinte despre intretinerea utilajelor industriale: pompe, ventilatoare, compresoare, instalatii de frig, instalatii de incalzire, echipamente de ridicat
  • Capacitate de analiza si prioritizare a problemelor
  • Capacitate organizatorica si de gestionare a timpului
  • Microsoft Office (Excel, Word, Power Point), Email/Outlook la nivel mediu;
  • Limba engleza – nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Este responsabil de activitatile de reparatii si intretinere a echipamentelor si utilajelor din sectiile de productie, a utilajelor si echipamentelor auxiliare si se asigura de continuitatea fluxului de productie prin actiuni corective;
  • Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei;
  • Instruieste operatorii din sectia de productie privind intretinerea minimala necesara pentru buna functionare a echipamentelor.
  • Are in responsabilitate mentinerea eficientei operationale a echipamentelor auxiliare (centrala termica, instalatii de frig…) si a functionalitatii cladirilor, prin asigurarea executiei mentenantei preventive, predictive si corective
  • Asigura lucrarile de intertinere preventiva, conform planului si in timpul stabilit.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA este liderul pieței de lactate din România și parte a GRUPULUI LACTALIS, cea mai mare companie de produse lactate din lume.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA reunește companiile ​​ALBALACT, DORNA LACTATE, COVALACT, LACTATE HARGHITA, RARĂUL, PARMALAT, LACTALIS ROMÂNIA ȘI LACTALIS LOGISTIC, operate printr-o structură de conducere consolidată la nivel național. Peste 2000 de angajați lucrează în România, în 6 sedii administrative mari și 5 fabrici moderne situate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava, București și Ilfov, precum și în structuri de colectare, vânzare și distribuție, care acoperă toată țara.

Ne lăudăm cu un portofoliu impresionant de branduri și produse locale și internaționale recunoscute, care au devenit parte din obiceiurile de consum ale românilor în ultimii 50 de ani: Zuzu, Fulga, Albalact, Covalact De Țară, LaDorna, Rarăul, President, Galbani, Santal.

Avem porțile deschise pentru profesioniști cu experiență și pentru tineri la început de carieră și oferim locuri de muncă și oportunități profesionale în domenii complexe precum vânzări, marketing, resurse umane, juridic, finanțe, achiziții, calitate, producție, tehnic și colectare lapte.

Derulăm programe de formare si dezvoltare profesională, atât locale cât și internaționale, dedicate tuturor angajaților noștri, care au ocazia să lucreze chiar și în cadrul altor companii și fabrici Lactalis din Europa.

#GrupLactalisRomania #LactalisExperience

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024