Gratis

Inginer mecanic

CLEMESSY AUTOMATIZARE S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cunostinte bune de inginerie mecanica (prelucrari, asamblari, cinematica, calcul de rezistenta etc) ;
• Studii superioare - Inginer Mecanic;
• Minim 2 ani de experienta in proiectare mecanica ;
• experienta in utilizarea programelor : SolidWorks, Autocad ;
• Limba franceza : nivel mediu. sau cel putin un nivel mediu de engleza.

Descrierea jobului

• Analizarea caietelor de sarcini (pentru partea de mecanica);
• Propunerea unor solutii optime tehnico-economice impreuna cu colegii din celelalte departamente;
• Redactarea partii de mecanica a ofertelor tehnice si comerciale;
• Coordonarea partii de mecanica a proiectului ;
• Proiectarea mecanica necesara pe proiectele incredintate;
• Coordonarea unei echipe de mecanici in atelier/santier.

Infiintata in anul 2005, Clemessy Automatizare este filiala Grupului Clemessy in Romania si ofera partenerilor sai din Romania si strainatate, proiecte “la cheie” in diverse domenii pe baza competentelor noastre in Automatizari Industriale, Inginerie Electrica si Inginerie Mecanica.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024