Gratis

Inginer laborator constructii

STRABAG SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii: Constructii Civile, Industriale si Agricole, Cai Ferate, Drumuri si Poduri; Inginerie Civila si Materiale de Constructii; Amenajari, Constructii Hidrotehnice; Chimie Industriala; Chimie Analitica si Ingineria Mediului; Stiinta si Ingineria Materialelor Oxidice
  • Experienta in domeniu constituie un avantaj, dar incurajam sa participe la procesul de selectie si tinerii ingineri, aflati la inceput de cariera (pentru care va fi asigurata pregatirea continua in cadrul companiei)
  • Cunostinte de Microsoft Office, Power BI, ACAD;
  • Constituie avantaj experienta anterioara in domeniul constructiilor de drumuri (executie, laborator);
  • Interes pentru domeniul contructiilor / tehnic;
  • Fire organizata si riguroasa, atentie la detalii;
  • Integritate profesionala;
  • Abilitati de relationare;
  • Abilitati analitice;
  • Disponibilitatea de a calatori;
  • Preocuparea continua de a identifica noi metode de lucru sau materiale, precum si imbunatatirea / optimizarea celor existente

Descrierea jobului

  • Verifica respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru pentru efectuarea incercarilor si utilizarea aparaturii specifice;
  • Realizeaza instruirea personalului avut in subordine, in vederea utilizarii corecte a echipamentelor de lucru;
  • Asigura efectuarea incercarilor de laborator de catre personalul din subordine;
  • Efectueaza determinari / incercari de laborator atunci cand este cazul;
  • Asistenta tehnica si supravegherea executiei in santierele companiei;
  • Este preocupat de Research & Development, iar rezultatele vor fi prezentate in cadrul seminariilor internationale impreuna cu colegii omologi din alte tari;

Descrierea companiei

STRABAG
Progresul începe cu noi.

Aproape 79.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 700 de locații din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024