Gratis

INGINER INSTALATII

CONFIDENTIAL - 2 poziții

Candidatul Ideal

- inginer absolvent al facultatii de instalatii;
- experienta specifica minim 5 ani- in lucrari de construcții sau de reabilitare care au inclus cel putin una dintre specialitățile:infrastructura si suprastructura de cale ferata, lucrari de arta cai ferate, instalatii de semnalizari de cale ferată și/sau exploatare feroviară, in concordanță cu serviciile pe care le va presta în cadrul proiectului;
- limba engleza- nivel mediu;
- operare PC (Excel, AUTOCAD, Project, Office, etc)

Descrierea jobului

Compania noastra, companie de prestigiu din domeniul constructiilor edilitare, angajeaza INGINER INSTALATII avand ca principala responsabilitate relocarea retelelor de utilitati.
In acest moment suntem implicati in mai multe proiecte de reabilitare a caii ferate in Romania.
Sarcini principale:
- responsabil cu relocarea retelelor de utilitati ce interfereaza cu linia de cale ferata (subtraversări, supratraversari, paralelismele,etc),atat cele identificate in perioada de proiectare, cat si cele identificate in perioada executiei lucrarilor, afectate de către lucrările de reabilitare, scop in care realizeaza toate procedurile necesare acestui scop (de la obtinere de aprobari, avize si autorizatii necesare pentru executarea acestor relocari, conform legislatiei in vigoare, la relocarea pe teren cu unităţi de proiectare şi execuţie specializate şi agreate de proprietarii acestor utilităţi, etc, ),
- in acest scop inainte de inceperea lucrarilor va face toate investigatiile necesare pentru identificarea tuturor utilitatilor afectate de executia lucrarilor, colaborand cu autoritatile competente pentru identificarea acestora (retele electrice, apa, canalizare, gaze naturale, telecomunicatii, etc.)
-analizeaza si are in vedere luarea tuturor masurilor pentru a preantampina orice deteriorari, avarii sau afectari ale utilitatilor din zona lucrarilor, implicandu-se in remedierea acestora, la un standard considerat satisfacator de Inginer.
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 9 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.