Gratis

INGINER INSTALATII - departament DECONTARE

S.C. TERRA GAZ CONSTRUCT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii tehnice de specialitate - constructii - instalatii;
Persoana cu bune abilitati de analiza si sinteza a datelor, atenta la detalii, capabila sa lucreze corect cu cifrele si cu spirit de echipa;
Cunostinte bune privind utilizarea Softeh-ului, MS Office - Excel, Word, AutoCAD;
Buna cunoastere a legislatiei in constructii.

Descrierea jobului

- Realizeaza/verifica antemăsurătorilor, in raport comparativ intre cantitățile de lucrări măsurate si cantitățile de lucrări din anexa la contract;
· Întocmeste lunar atașamentele in baza măsurătorilor efectuate in șantier si verifica săptămânal in Platforma companiei datele privind stadiile executate fizic;
- Intocmeste procese verbale de lucrari aferente atasamentelor;
· Realizeaza comparativului lucrărilor măsurate cu cele real executate;
· Reface calculul cantităților de lucrări acolo unde apar diferențe intre valorile înscrise in devize si cele înscrise in rapoartele de lucru;
· Sesizeaza si analizeaza diferențelor care apar intre devize si măsurători;
· Întocmeste lunar situațiilor financiare pt subantreprenori pe baza stadiului fizic raportat din santier;
- Receptioneaza si gestioneaza toate documentele de calitate aferete lucrarilor de instalatii;
- Intocmeste procese verbale de receptie a materialelor aferente avizelor primite din santier;
· Întocmeste situații de lucrări pentru Beneficiar conform cerințelor specificate in contractul cu acesta.

Se asigura transport si bonificatii periodice.

Terra Gaz Construct este o compania cu vechime in domeniul constructiilor civile si are un portofoliu notabil de lucrari.
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024