Gratis

Inginer Hardware IT / Tehnician IT/ Support IT

E-Novator Data SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Avem jobul perfect pentru tine! Echipa E-Novator cauta inginer hardware IT.

Vei instala, configura si asigura mentenanta pentru statii de lucru, servere si retele, vei instala, configura si testa aplicatii si periferice, vei diagnostica si rezolva defectiuni si vei instala solutii de securitate.

Cautam un candidat absolvent de studii tehnice, entuziast, analitic si organizat, care sa aiba minim 2 ani de experienta in domeniu.

Experienta
  • Cunostinte primare sisteme ERP
  • Cunostinte bune MS-Office, Windows
  • Cunostinte depanare hardware PC
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Capacitate de relationare si comunicare
  • Capacitate de asimilare de noi cunostiinte
  • Initiativa si gandire logica.
  • Mentenanta si suport solutii informatice pentru clientii companiei, OnSite si/sau Remote
  • Instalari configurari echipamente IT
  • Cunostinte sisteme de operare Windows
  • Cunostinte sisteme de operare Linux
  • Cunostinte administrare baze de date si sisteme de operare de tip windows si Linux

Descrierea jobului

  • Instalare, configurare, operare pentru sistemele de operare Windows si pentru echipamentele periferice acestora
  • Instalare, configurare, utilizare suita de aplicatii ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃Microsoft Office, folosirea sistemelor firewall si antivirus.
  • Asamblare, configurare, testare hard si soft a PC-urilor
  • Asigura interventiile IT-hardware pentru echipamentele din birouri si din zona de productie (reparatii, instalari, configurari).
  • Comunica cu furnziorii de servicii hardware si software
  • Asigura suport telefonic sau pe email pentru clienti legat de problemele IT
  • Urmareste,emite si arhiveaza procesele verbale de intrare/iesire service, pentru echipamentele IT ale companiei, administreaza inventarul IT
  • Gestioneaza documentele specifice departamentului.
  • Inregistreaza administreaza toate cererile si incidentele in sistemul helpdesk

Oferim:
  • Mediu de lucru placut
  • Beneficii: bonuri de masa

Descrierea companiei

Dezvoltam, sustinem, crestem din anul 2004!

Companie romaneasca de software si servicii.

Mai multe detalii aici:

www.enovatorsoftware.com

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024