Gratis

INGINER GEOTEHNIC

ELEMENT DESIGN S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutare de noi colegi, atât junior/absolventi, cât și cu experiență în domeniul geotehnic, pentru a se alătura echipei noastre în continuă expansiune.

CE NE DIFERENTIAZA:
Fiecare membru este expert în domeniul său, având o pasiune pentru inovație și calitate. Cu o combinație perfectă de competențe tehnice și experiență academică în inginerie civilă și geotehnică, suntem mereu în căutarea perfecțiunii.
Ne angajăm să fim mereu la curent cu cele mai recente tehnologii și practici, astfel încât să oferim cele mai bune soluții pentru clienții noștri.

Descrierea jobului

DESPRE ROL:
Rolul presupune activități de foraje geotehnice, evaluare și analiză a solului și a altor caracteristici geologice înainte de începerea unui proiect de construcție. Aceste activități pot fi desfășurate atât pe teren, cât și la birou.

CERINȚE:
  • Studii geotehnice și/sau experiență anterioară în inginerie geotehnică (pentru poziții cu experiență).
  • Capacitatea de a interpreta și analiza datele geotehnice și de a propune soluții adecvate.
  • Abilități bune de comunicare pentru a colabora eficient cu echipa de proiect și alte părți interesate.
  • Cunoștințe de utilizare a software-urilor specializate pentru analiza și modelarea geotehnica sau determinare în a le învăța.
RESPONSABILITĂȚI:
  • Efectuarea investigațiilor geotehnice pentru a evalua caracteristicile solului și ale subsolului.
  • Elaborarea rapoartelor și a recomandărilor bazate pe datele obținute în urma investigațiilor.
  • Consultarea și colaborarea cu arhitecții, inginerii structurale și alte părți interesate.
CE OFERIM:
  • Posibilitatea de a-ți dezvolta abilitățile profesionale prin participarea la proiecte complexe.
  • Acces la training-uri interne și oportunități de formare continuă pentru a-ți îmbunătăți competențele tehnice și profesionale.
  • Pachet de beneficii, în concordanță cu experiența și performanța ta.

Cu o abordare integrată și orientată către rezultate de calitate superioară, oferim servicii de proiectare și consultanță structurală, management de proiect și proiectare geotehnică pentru o gamă diversificată de construcții, de la cele civile și industriale până la cele agricole. Cu un palmares impresionant în proiectarea și consultanța în construcții, ne-am impus ca o prezență de încredere începând cu anul 2015. Echipa noastră este compusă din profesioniști pasionați și experimentați în domeniul ingineriei civile și geotehnice, dedicându-se excelenței prin continuă perfecționare și training-uri specializate. Suntem partenerul de încredere pentru clienții noștri, transformând viziunile în realitate și construind împreună viitorul durabil.

Publicat 12 Mai 2024 Reactualizat 12 Mai 2024 Expiră 11 Iun. 2024