Gratis

Inginer Energetic - Focsani

Beciul Domnesc

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare - Facultatea de Energetica Industriala
Experienta 3-5 ani pe o pozitie similara prezinta avantaj
Cunostintele in domeniul automatizarilor prezinta un avantaj
Autorizari ANRE (Curs Manager Energetic - constituie un avantaj)
Competente manageriale
Foare bune abilitati de organizare, planificare si orientare pe atingerea obiectivelor
Coordonare si evaluare echipa
Orientare catre solutii si rezultate
Gestionarea situatiilor de criza
Foarte bune abilitati de analiza si sinteza
Bune abilitati de comunicare, colaborare si lucru in echipa
Atentie la detalii
Permis de conducere Categoria B

Descrierea jobului

- Intocmeste bugetul estimativ de cheltuieli cu materialele electrice cat si planul anual de reparatii si revizie tehnica a utilajelor, masinilor si instalatiilor electrice de la centrele de vinificatie, ferme viticole, sectii imbuteliere, statii epurare, centrale termice, etc;
- Asigura executarea prin atelierul electric al societatii sau prin colaborare cu terti, in timp optim, a lucrarilor de revizie, reparatii a instalatiilor electrice si de automatizare;
- Analizeaza si propune spre avizare temele de proiectare pentru modernizarea din punct de vedere electric a instalatiilor tehnologice si extinderea capacitatilor de productie;
- Controleaza si raspunde alaturi de sefii de ferme, centre de vinificatie si alte sectoare de calitatea reviziilor tehnice, a reparatiilor si de mentinerea in perfecta stare de functionare a instalatiilor electrice;
- Urmareste incadrarea in normele de consum aprobate, consumurile specifice de energie electrica, termica, gaz metan, apa, abur, la parametrii impusi de siguranta functionarii instalatiilor;
- Verifica oportunitatea/necesitatea intocmirii bilanturilor energetice / termice in functie de prevederile legilor in vigoare
- Raspunde de achizitionarea, montarea si buna functionare a aparatelor de masura si control pentru masurarea consumurilor tuturor resurselor de energie;
- Intocmeste planurile de actiuni corective/ preventive in urma auditurilor interne, externe, inspectiilor interne si inspectiilor autoritatilor.
- Coordoneaza echipa de electricieni din subordine.

Vinul este rodul pământului și al muncii oamenilor. Toate lucrurile pe care le facem zi de zi la Beciul Domnesc au în centrul lor oamenii și munca pe care aceștia o investesc, munca ce are în spate secole de TRADITIE, ISTORIE, MOSTENIRE.
dentitatea companiei Beciul Domnesc se regaseste simultan în traditie și contemporaneitate, în timp ce promisiunea noastra rămâne aceeaşi: să oferim consumatorilor produse de calitate care să surprindă cât mai bine personalitatea distinctă și versatilitatea vinului; să fructifice originea însemnată a podgoriilor şi să ii onoreze pe cei care sunt implicați zi de zi în procesul de producție, care pun o parte din sufletul lor în crearea fiecărei sticle de vin.

Infiinţată în anul 1949, Beciul Domnesc este unul dintre cei mai mari producători de vinuri din România care, de-a lungul timpului, a dezvoltat şi cizelat un portofoliu diversificat în care se regăsesc următoarele categorii de produse: vin, vinars, băuturi spirtoase şi oţet.

Compania exploatează peste 1.400 de hectare cultivate cu viţă de vie nobilă, amplasate în renumitele podgorii: Coteşti, Odobeşti, Panciu şi Huşi.

În plantațiile noastre regăsim struguri negri, roze și albi. Din totalitatea soiurilor existente în plantațiile noastre, le amintim pe cele mai reprezentative, astfel: Fetească Neagră, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Merlot, Traminer, Busuioaca de Bohotin, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Muscat Ottonel, Tămâioasa Româneasca etc.

Mândria companiei este Monumentul Beciul Domnesc, care datează din vremea lui Ştefan cel Mare şi găzduieşte peste 100 000 sticle de vin.
Datorită importanţei sale istorice, Monumentul Beciul Domnesc a fost inclus în patrimoniul cultural al României.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024